Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Anadolu Oyuncak Müzesi Açıldı.

Anadolu Oyuncak Müzesi Açıldı.

Sonsatir Sonsatir -
110 0

Kepez Dokuma Fabrikası geçtiğimiz günlerde yine hareketli bir güne sahne olurken, bu sahneye ortak olan yüzlerce vatandaş 8 bin objeden oluşturulan Anadolu Oyuncak Müzesinin kapılarını hep birlikte açtı.

2015 yılında halka açılan Dokuma Fabrikasına zamanla yapılan yatırımların yanında yapılan Oyuncak Müzesinin açılışına başlıca Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Milletvekillerimiz Gökçen Erdoğan Enç, Mustafa Köse ve Atay Uslu ile kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, Muhtarlar, Meclis Üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Bu anlamda bir ilki taşıyan Anadolu Oyuncak Müzesi büyük ilgi gördü. Bir anlamda açılışa tanık olmak isteyen kişiler Dokuma bölgesindeki trafiği kilitlerken önemli siyasilerin katılım sağlaması ilgiyi daha da artırdı.

1,5 yıllık çalışmalar sonunda en ince ayrıntısına kadar araştırılarak yapılan müzede 15 salonda 15 farklı müze bir araya getirilmiş. Bu anlamda farklı salonlara atılan ilk adımla birlikte yeni bir atmosfere girmiş oluyorsunuz ve ortamın aurası ile rengi konusu bir anlamda sizi büyülemiş oluyor. İki hafta boyunca ücretsiz ziyaret edilebilecek müzede 8 bin farklı oyuncağın bulunması ise ayrı bir çalışmanın ürünü. Bu kadar ürünü bir araya getirme işi ise ayrı bir titizlik istiyor ki, Kepez Belediyesi bu anlamda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiş durumda. Bir bakıma Sayın Tütüncü’nün burayı vatandaşa kazandırması çok önemli bir adım olarak nitelendirmemek mümkün değil. Çünkü açılışı yapılan Anadolu Oyuncak Müzesi burada oluşan tek müze olarak kalmayacak. Altı müze ve Bilim Merkezinin burada olması, doğa yürüyüşleri ve spor için böylesine sık bir bölgede oksijen alınabilecek bir ortamın sağlanması, çocukların eğlenmesi için parkların yapılması ile önemli etkinliklere ev sahipliği yapan Dokuma zamanla Antalya’nın en önemli uğrak merkezlerinden birisi olmaya aday. Bununla birlikte şehrimize gelen turistlerin de buraya toplanması sonrasında bu mekân sadece çocuklara ve Antalya’lılara kalmaktan çıkacak ve diğer bir deyişle Dünya’ya açılmış olacak.  Benim en çok merak ettiğim konu daha sonra açılacak olan Dokuma Müzesi, Klasik Otomobil Müzesi ve Türkiye’nin olmazsa olmazı minyatür Türkiye’nin yanında 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi olacak.

Eğitim merkezi olmaya aday eski Dokuma Fabrikası Turizmin başkenti, kültürlerin ve tarihlerin şehri Antalya’mızın gelişimi için çok önemli bir adım. Bu nedenle burada atılan her adımın ülke sınırları dışına çıkması demek hem şehrimizin, hem ülkemizin kazanması anlamına geliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma