Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Bireysel emeklilik Sisteminde En iyi Şirket

Bireysel emeklilik Sisteminde En iyi Şirket

Sonsatir Sonsatir -
147 0

Bireysel emeklilik sistemi, özel yollarla emekli olabilme şansı sunan ve dünya genelinde benzerleri bulunan bir sistemdir. Bu sistem, ülkemizde uzun zamandır var olsa da son dönemlerde daha popüler hale gelmeyi başarmıştır. Bu sistem, ülkemizdeki birçok insana umut kaynağı olmuş ve gelecek teminatı sunmayı başarmıştır. Aslında bireysel emeklilik sistemi, bazı bireyler tarafından yanlış bilinmekte ya da yorumlanmaktadır. İnsanların genel bir kısmı bireysel emeklilik sistemini sadece emeklilere özel bir sistem olarak bilmektedirler. Oysa bu sistemin temel amacı zaten bireylere emekli olma ve özel sigorta şansı sunmaktır. Çalışan ya da çalışmayan 18 yaşını doldurmuş her birey, bireysel emeklilik sistemi içerisinde kendisine yer bulabilir. Bu sisteme 18 yaşını dolduranlar kolayca kayıt yaptırabilirler. Sistemde ödenen paralar, bireysel emeklilik şirketleri tarafından kullanılmakta ve karşılığında fon alınmaktadır. Değerlendikçe gelir kazandıran fonlar, bireysel emeklilik şirketleri ile bireysel emeklilik yatırımcıları arasında özel bir bağ kurmaktadır.

Bireysel emekli adayları, bireysel emeklilik sistemine giriş yapabilmek için ilk etapta kayıt yaptırmalıdırlar. Kayıt, bireyin bireysel emeklilik hizmeti sunan bir şirket ile iletişimi sonrasında gerçekleşebilir. Birbirinden kaliteli ve saygın bireysel emeklilik şirketleri arasında seçim yaptıktan sonra kayıt formu doldurmalı ve sözleşme imzalamalıyız. Daha sonrasında hazır bir bireysel emeklilik sistemi paketi seçebiliriz. Şirketler, bu açıdan bireysel emeklilik sistemine katılmak isteyen müşterilerine ciddi kolaylıklar sağlamaktadırlar. Bu sistem, sadece ülkemizde değil; dünya genelinde tanınan ve sıklıkla kullanılan bir uygulamayı ifade etmektedir. Dünya çapında ün yapmayı başarmış bireysel emeklilik firmaları da ülkemizde hizmet vermekte ya da yerel firmalarla işbirliği içerisine girmektedirler. Bu durum, ülkemizde gerçekleşen ekonomik faaliyetlerin gün geçtikçe ne kadar kaliteli ve saygın hale geldiğinin de ispatıdır. Başarılı dünya firmaları bireysel emeklilik sayası içerisinde etkinliğini sürdürdükçe ülkemiz ekonomisi de bu açıdan fayda görecektir.

İnsanlar, çalışarak ya da servet yoluyla ellerinde bulundurdukları paranın bir kısmını tasarruf ederek sigorta sistemine katılabilir. Genelde her birey elindeki parayı değerlendirmek ister; fakat bu konuda neredeyse her zaman başarısız olur. Özellikle ülkemizde bu durumun artçı etkilerine çok fazla rastlayabiliriz. Zaten bireysel emeklilik sisteminin amacı da elinizde kalan fazla parayı yatırıma dönüştürmenizi sağlamaktır. Kasko tasarruflarınızı yatırımlarla deflate ederek ek gelir ve yanında emeklilik hakkı elde etmeniz için çaba sarf edilmektedir. Bireysel emeklilik uygulaması, bireyin ekonomik faaliyetlerini ve harcamalarını düzenlemesi için önemli bir fırsattır. Bu fırsattan yararlanarak yatırım yapmalı ve yatırımın yanı sıra emeklilik hakkından faydalanmalıyız. Kasko ileriki yıllarda bireysel emeklilik sistemine girerek ne kadar faydalı bir işin altına imza attığımızı daha kolay bir biçimde görebiliriz. İnsanlar, genelde bu tür yatırımlara tereddütle bakmışlardır; fakat unutulmaması gerekir ki kendini ve geleceğini kurtaran bireyler de bu tür yatırım araçlarından faydalanmışlardır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma