Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Dokuma Şenlikleri Başlıyor.

Dokuma Şenlikleri Başlıyor.

Sonsatir Sonsatir -
162 0

Açılışı yapılmasının ardından, genç yaşlı Antalya’lı herkesin gözbebeği olan Dokuma Kent Parkı yapılacak olan şenliklere ev sahipliği yapacak.

Dokuma Şenlikleri Ne Zaman Yapılacak?

Kepez Belediyesinin koordine ettiği ve gelenekselleştirdiği Dokuma Şenliklerinin ikincisi geçen yılki etkinliklerden sonra merakla bekleniyordu.  Her gün yüzlerce kişinin uğrak noktası olan Dokuma Kent Parkı 29 Nisan Cumartesi ve 30 Nisan Pazar günü renkli etkinliklere sahne olacak.

Nostaljik araçların, Murat 124’lerin ve Moblylette ile Jawa marka motosiklet kulüpleri birbirinden değerli araçlarını sergiye açacak. Şenliklerin açılışı öncesi bu araçların şehir korteji yapacağı da gelen bilgiler arasında. Sergi ile koleksiyonerler büyük zahmetler ve harcadıkları sermaye ile meydana getirdikleri araçları tanıtacaklar.

Dokuma Şenlikleri Konserleri

Vatandaşların en çok merak ettiği husus ise, Kepez Belediyesinin yıllardır süregelen alışkanlığı ile insanları 70’li, 80’li ve 90’lı yıllara götüren ünlü şarkıların seslendirileceği konserler. Özellikle orta yaşın üzerindeki insanları geçmişe götüren repertuarlarla dopdolu şarkılar Pazar günü saat 14:00’te sahne alacak.

Açılmasının ardından gerçekleştirilen birincisi düzenlenen Dokuma Şenlikleri ilgi odağı olmuş, yüzlerce antika parça, araçlar ve motosikletler göz doldurmuştu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü cazibe merkezi haline gelen Dokuma Park’ta gerçekleştirilecek restorasyonlar sonucu bu araçların burada sergileneceğini belirtirken, vatandaşın isteğine cevap verdiklerini, ülke olarak bizlere hitap eden bütün değerlerimize sahip çıkacaklarını belirtti.

Yakın tarihimize ışık tutan, hâlâ izlemekten onur ve gurur duyduğumuz filmlerin baş aktörleri olan araçlarında bulunduğu Dokuma Park’ta Devrim Otomobili, Çiçek Abbas’ın minübüsü, Nostalji Tramwayı göz doldurmuştu.

Otomobil tutkunlarının şehrin merkezinde bir araya gelerek çıkacakları nostaljik yolculuğun son demi Dokuma Şenliklerinin ikincisi ile göz dolduracak.

488 dönüm araziden oluşan, Fabrikalar Mahallesindeki Dokuma Fabrikası 14 yıldır kapalı bulunuyordu. Yapılan restorasyonlar, parklar, çay bahçesi ile yoğun nüfusa sahip Dokuma’nın en uğrak noktası oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma