Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kadın Çiftçiler Yarıştı.

Kadın Çiftçiler Yarıştı.

Sonsatir Sonsatir -
119 0

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün koordinesinde Antalya ili genelinde yapılacak olan 2. Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışmasının Kepez etabı Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde Yapıldı.

Yarışmaya Katılanlar

Yapılan yarışmaya Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek, Büyükşehir Beledisi Tarım Şube Müdürü Bülent Yüksel, Kepez Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Bilge Gözen, Döşemealtı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Funda Ayar Şensoy, Muratpaşa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Özmen, kurum amirleri, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmacıların Ödülleri

8 Kadın çiftçinin katıldığı yarışmada, yarışmacılara 15 soru sorulurken, müsabaka sonunda çiftçiler Azime Uca birinci olurken, Aysel Atik ikinciliği, Perihan Köse ise üçüncülüğe hak kazandı. 1. Olan yarışmacıya 1.750 TL, ikinciye 1.000 TL ve üçüncüye ise 600 TL ödül verildi. Antalya Büyükşehir Belediyesince yarışmaya katılımcılara termos hediye edilirken aynı zamanda çiçekler takdim edildi.

Yarışma sonunda Arı Yetiştiriciliği, Kesme Çiçek Yetiştiriciliği ile Sürü Yöneticisi Benim kurslarına katılan ve başarı sağlayanlara sertifikaları verildi.

Yarışmada konuşan Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek; Kadın çiftçilerimizin ülkemiz ekonomisinde yerinin çok önemli olduğunu hatırlatırken şunları söyledi. Elbette her anlamda kadınlarımızın haklarını ödeyemeyiz. Çiftçi kadınlarımızın da ailemize ve ülkemize sağladığı katkıların her zaman farkında olduk ve üretime katılmalarıyla elde edilen başarıların küçümsenemeyecek kadar büyük olduğunun bilinci içerisindeyiz. Burada her ne kadar yarışma yapmış olsak ta, Kepezde ve ülkemizde çiftçilik yapan bütün kadınlarımız yarışmamızın birincisi olmuştur. Ülke ekonomisine ve aile ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı başta kadınlar olmak üzere bütün çiftçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Finali Var

Yarışmanın Antalya finali ise 7 Ekim 2017 günü saat: 14:00’te Atatürk Kültür Merkezi, Perge Salonunda gerçekleştirilecek. 18 ilçeden yarışmacıların katılacağı program sonrası dereceye girenlere para ödülü verilecek. Birinciye 15 bin lira, ikinciye 10 bin lira ve üçüncüye 7 bin 500 lira ödül verilmesi planlanıyor.

Bir önceki yıl ilki yapılan yarışmaya katılım artarken yoğun izleyici kitlesine sahne oldu. Tören sonrası katılımcılar ve izleyiciler ile sertifikalarını alan kursiyerlerce fotoğraf çekimi yapılırken, yerel Koza TV yarışmayı takip eden basın mensupları arasında yerini aldı.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma