Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güncel
 4. »
 5. Kaymakam Özgödek Kepez Mahalle Muhtarları Toplantısı Yaptı

Kaymakam Özgödek Kepez Mahalle Muhtarları Toplantısı Yaptı

Sonsatir Sonsatir -
88 0

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda Kasım ay’ı toplantısında Muhtarlar ile bir araya geldi. Kepez Müftülüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya 68 mahalle muhtarı ile Kurum İdare Amirleri katıldı. Kurum amirlerine söz veren Kaymakam Özgödek daha sonra her muhtardan teker teker şikayet ve taleplerini istedi.

Mahallelere Çözüm Odaklı Yaklaşım

Yapılan toplantı  da söz alan muhtarlara Kaymakam Özgödek; “ çözüm yolu bulunması açısından tüm hususların yasal prosedürler çerçevesinde yapılmasını, muhtarlar ile kurum amirlerinin daha sık iletişime geçerek her türlü desteğin sağlanmasını istedi.”

Mahalle Sorunlarında Çözüm

Mahalle sorunlarının muhtarlarca yazılı olarak iletilmesinin daha sağlıklı olacağını belirten Kaymakam Özgödek, herkesin gerekli hassasiyeti gösterdiğini söyledi. Özgödek yaptığı açıklamada; vatandaşa her daim kapılarının açık olduğunu bu yüzden herkesin sorununa en etkili şekilde ulaşmaya çalıştığını ve çalışılması gerektiğini de belirtti. Toplantıda konuşulan diğer konular ise şu şekilde;

 • Gençlere ve çocuklara daha çok spor projelerinde yer almaları için desteklenmesi gerektiği belirtildi.
 • Okul öncesi okullaştırma oranının artırılması için gerekli taramaların ve çalışmaların yapılması üzerinde duruldu.
 • Mahallelerde Okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ile bu tespit sonucu listelerin Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesi istenildi.
 • Vatandaşlara maddi olarak gerekli yardımın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapıldığı ancak ihtiyacı olmasına rağmen başvuru yapmayan vatandaşların Mahalle Muhtarlarınca yönlendirilmesi istenildi.
 • Yollardaki çukur ve bozuklukların arttığı gerekli çalışmaların yapılması gerektiği üzerinde duruldu.
 • Varsak bölgesinde Noter ve PTT Şubesine ihtiyacın olduğu belirtildi.
 • Tapu Müdürlüğü olarak vatandaşa hizmete veren ve en fazla çalışan ikinci bölgenin Kepez olduğu belirtilerek bu anlamda çalışmaların titizlikle yürütülmesi istenildi.

Toplantı sonrası Kaymakam Özgödek ve idare amirleri Kepez Varsak Esentepe Mahallesi halkı ile görüştü. Esentepe Mahallesi Kayadibi Camiinde yapılan toplantı ile vatandaşa kulak veren Özgödek yapılması gerekenler hakkında idare amirleri ile görüş birliğine vardı.

Fotoğraflar : Turan Ay

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma