Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Foto Galeri
  4. »
  5. Kepez 2. Dokuma Şenlikleri Yapıldı

Kepez 2. Dokuma Şenlikleri Yapıldı

Sonsatir Sonsatir -
100 0

Geçen yıl başlatılan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Dokuma Şenliği, Antalya’lılara nostaljinin son demini yaşattı. Şenlikte 240 nostaljik araç tutkununun araçları sergilenirken şenliğe katılanlar ise 70’ler ve 80’ler de popüler olan şarkılar konseriyle eğlendi.

Nostalji sevenleri bir araya getiren şenlikte ilk üretim Murat 124, Murat 131, Mercedes ve Anadol gibi otomobiller ile Jawa ve Mobylette motorsikletleri ve özel yapım bisikletler görücüye çıktı.

Birkaç yıl öncesine kadar kapılarında kilit bulunan Dokuma’daki Pil Fabrikasını halka açan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Uzun yılar uğraştık, buranın hukuki sorunların çözdük ve bunun gibi önemli etkinlikler burada gerçekleşmeye başladı. Birinci şenliğimizde her yıl şenliğin daha da büyüyeceğini söylemiştik ve bu yıl büyüdüğünü görüyoruz. Araba sevdası içinde olan gençler ve kendini genç hissedenler, buraya geldi güzel bir sergi kurdular. Hepimiz biraz geçmişe gittik.” diye konuştu.

Pil Fabrikası içerisinde dönüştürülen Dokuma Kent Parkında bir bilim merkezi ve beş farklı müze açılarak geçmişe damgasını vuran otomobiller sergilenecek.

Açılışının yapılmasıyla geçen yıl ilki düzenlenen şenlikler ilgi odağı olmuş, yine yüzlerle araç sergilenirken eski araçlara gönül verenler akın etmişti. Film yıldızı olan Devrim Otomobili, Çiçek Abbas’ın minübüsü sergiye çıkarken aynı zamanda nostalji tramwayı da ziyaretçilerin karşısına çıkmıştı.

 

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma