Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kepez’de Şiir Gecesi

Kepez’de Şiir Gecesi

Sonsatir Sonsatir -
143 0

Antalya’nın en önemli kültür merkezlerinden birisi olan Erdem Beyazıt Kültür Merkezi, adına yakışır bir programla öncü şairlerimizin güzel şiirlerine ev sahipliği yaptı. Konu şiir ve edebiyat olunca katılımın çok olduğu programda birbirinden güzel şiirlere yer verildi.

Yedi Güzel Adam” şiirinin verdiği duygularla Şair Cahit Zarifoğlu’nun güzel dizelerinin verdiği “Güzel Adamı Anlatıyor” etkinliği düzenlendi. Türk edebiyatına damgasını vuran 8 şairi, 8 ayrı etkinlik ile kutlayan Kepez’li yaklaşık 3 bin 500 öğrenci duygu yüklü satırlara yelken açmış oldu.

Adını verdiği Kültür Merkezinde Erdem Beyazıt, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Akif İnan, Alaaddin Özdenören, Rasim Özdenören ve Cahit Zarifoğlu’nun ünlü şiirleri eşliğinde hayatları türkülerle, şiirlerle anıldı.

Kepez Belediyesinin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordinesi sonucu düzenlenen “Değerler Eğitimi” projesi çerçevesinde final gecesi önceki akşam Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde yapıldı. Edebiyat öğretmenlerinin oluşturduğu grupça düzenlenen Kahramanmaraşta 7 şaire konu olmuş tiyatro gösterisi büyük beğeni aldı.

Programa katılanlar arasında Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Döşemealtı Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de vardı.

Törene katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, salonu dolduran şiir sever öğrencilere Erdem Beyazıt’ın “Telgrafın Tellerini Kurşunlamalı” şiirini okuduktan sonra yaptığı açıklama da “Öğrencilerimizi Kısakürek ile buluşturmak bir aşk ve sevda işidir. Bu işe gönüllerini koyan öğretmenlerimizi takdir ediyorum. Özenle düşünülmüş ve hayata geçilmiş bir proje izledik” diye belirtti.

Programın açılış konuşmasını Şube Müdürü Mehmet Özbal yaparken İsmet İnönü M.T.A.L, Hüsniye Özdilek M.T.A.L, Çağlayan Anadolu Lisesi, Metin Çiviler Anadolu Lisesi ve Özel Envar Anadolu Lisesi öğrencileri projeye katkıda bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma