Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kiralık Kasa Ücretleri 2020

Kiralık Kasa Ücretleri 2020

Sonsatir Sonsatir -
129 0

İnsanlar geleceğini düşünerek, yaşayabileceği muhtemel sıkıntılarını aşabilmek adına birikim yapmaktadır. Kişilerin kendi mantığına göre kimileri yatırıma dönüştürürken bazıları ise döviz ve altın gibi yatırım araçlarında değerlendirmek ister.  Geneline bakıldığında ise kişiler en çok altın yatırımı yapar. Ancak altını elde tutmak bazı riskleri de yanında getirmektedir. Uzun zaman alan birikimlerinizi muhafaza etmek zordur. Evde bir yerlere saklasanız dahi çalınma riski yüksektir. Aynı şekilde yanınızda da taşıyamayacağınıza göre bu tür birikimlerinizi saklamanın en kolay yolu bankalarda bulunan kiralık kasalardan faydalanmaktır.

Banka Kiralık Kasa Ücreti

Hemen hemen bütün bankaların kiralık kasaları mevcuttur. Bu kasaları kiralayabilmeniz için banka şubesine giderek kimliğiniz ile birlikte başvuruda bulunmalısınız. Başvuru sonucu size tahsis edilen kasayı kullanabilmeniz size anahtar teslimi yapılır. Ancak kiralanan kasa sadece bu anahtar ile açılmayacaktır çünkü kasalar iki kilitlidir. Kilitlerin birinin anahtarı ise bankalar nezdinde kalır.

Ayrıca kasaya sadece birikimlerinizi değil sizin için önemli olan her türlü fiziki eşyanızı da kasanın hacmi kabiliyetinde koyabilirsiniz.

Kiralık Kasa Ücretleri

Mücevher gibi değerli eşyalar artı güvenlik sebeplerinden dolayı evlerde saklanmamaktadır. Bunun yerine insanlar bu değerli eşyalarını bankaların kiralık kasalarına koyarlar. Kiralık kasaların ise belirli ücretleri vardır. Bankaların kiralık kasa ücretlerini ne kadar kiralanacağı ve hangi boyutta kiralanacağı etkiler.  Sizler için araştırdığımız bazı bankaların kiralık kasa ücretlerini aşağı bulabilirsiniz.

Akbank; küçük boy kasa 325 TL, orta boy kasa 380 TL, büyük boy kasa ise 490 TL’dir.

Denizbank; küçük boy kasa 275 TL, orta boy kasa 325 TL, büyük boy kasa ise 375 TL’dir.

Garanti; küçük boy kasa 380 TL, orta boy kasa 425 TL, büyük boy kasa ise 540 TL’dir.

Halk Bankası; küçük boy kasa 270 TL, orta boy kasa 325 TL, büyük boy kasa ise 325 TL’dir.

Ziraat Bankası; küçük boy kasa 275 TL, orta boy kasa 350 TL, büyük boy kasa ise 440 TL’dir.

Yapı Kredi; küçük boy kasa 245 TL, orta boy kasa 330 TL, büyük boy kasa ise 440 TL’dir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma