Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Konut Kredileri
  4. »
  5. Konut ve İhtiyaç Kredisi Aynı Anda Kullanılır mı?

Konut ve İhtiyaç Kredisi Aynı Anda Kullanılır mı?

Aydin Duran Aydin Duran -
208 1

İhtiyaç türlerine göre kredi veren bankalar hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Alt limitten en üst limite kadar ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fakat konut kredisi kullanan birine ek olarak ihtiyaç kredisi çıkar mı? İki kredi aynı anda nasıl çekilir gibi soruların tüm yanıtlarını detayları olarak veriyoruz.

Aynı Anda Konut ve İhtiyaç Kredisi Alınabilir mi?

Konut kredisi çekmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de konut kredisi aldıktan sonra ikinci ev kredisi alabilir miyim? sorusunun cevabı olmaktadır.

İstediğiniz kadar konut kredisi alabilmeniz konusunda belirli bir sayı yoktur. Bu tamamen sizinle ilgili bir durumdur. Aldığınız bu krediyi ödeyebilecek potansiyeliniz varsa ve kredi notunuz bankanın kriterlerindeyse veya yüksekse ödeyebilme potansiyelinizi gelir belgesi tarzı belgelerle ispatlayabiliyorsanız, aynı anda iki konut kredisi alabilmeniz mümkündür. Peki aynı anda birden fazla bankadan kredi alabilir miyim? sorusuna cevap olarak, alacağınız birden fazla konut kredisini aynı bankadan almak gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır ve aynı gün farklı bankalardan kredi bile alma hakkına sahipsiniz. Bu yüzden dilediğiniz bankadan yukarıdaki kriterleri karşılamanız durumunda dilediğiniz kadar kredi alabilirsiniz. Kredi tipinin aynı olması şartı da yoktur. Konut ve ihtiyaç kredisi aynı anda çekilebilir mi diyecek olursanız evet çekilebilir. Siz ödemelerinizi sürekli olarak düzenli yapıyorsanız, ödeme potansiyeliniz var ise siz bankalara başvurmadan zaten onlar sizi bulacaktır.

İki Kredi Çekilir mi? Yöntemleri Nelerdir?

Konut kredisi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, aldığınız maaşınız veya kendi işinizden kaynaklı bir geliriniz var ve çeşitli sebeplerden dolayı birikim yapamadıysanız, birikim yapmak için yeterli zamanınız olmadıysa veya birikim yaptınız, fakat almak istediğiniz ev için yeterli değilse konut değerinin tamamını veya eksik kalan kısmı için konut kredisi alabilirsiniz.
Her ay kira ödeyerek hiçbir yatırımınız olmaması yerine her ay kredi taksitlerini ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Konut kredisi ile ev sahibi olmak önceden baya masraflıydı, fakat günümüzde bankalar arasındaki rekabetten dolayı hemen hemen her banka faiz oranı düşürmeye gitmiştir. Bu yüzden konut için alacağınız krediyi başka bir ödemede kullanamazsınız ve evin değerinden daha yüksek bir tutarda konut kredisi alamazsınız.

Birçok bankadan alacağınız uygun konut kredisi için kısaca örnek verelim

Akbank Konut Kredisi Kampanyası size ev sahibi olabilmeniz için cazip bir teklif sunmaktadır. Bu cazip teklif için faiz oranı 1,90 olarak verilmektedir. Bu faiz oranı birçok banka için geçerli olup Garanti Bankası ve Türkiye İş Bankası da bu faiz oranıyla konut kredisi vermektedir.

En düşük faiz garantisiyle konut kredisi çekmek isteyenler güzel araştırma yapmalıdır. Son zamanlarda artan faiz oranları sayesinde insanlar kredi çekmeye korkar oldu. Fakat bu durumu iyiliğinize çevirebilirsiniz, herhangi bir banka şubesine gittiğinizde size en iyi şekilde yardımcı olabilirler. Krediyi çekmeden önce tüm bankaların faiz oranlarına bakmayı asla unutmayın.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Metin Kariyer - -

    Ben konut kredisi kullandıktan 2-3 ay sonra ihtiyaç kredisi çekmek istiyorum. Bu mümkün mü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma