Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. tanıtım
  4. »
  5. Özel Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Sonsatir Sonsatir -
134 0

Olası kaza veya hastalık durumlarında sigortalının sağlık giderlerini karşılayan sigorta türü, özel sağlık sigortası olarak biliniyor. Özel sağlık sigortası yaptırdığınızda önceden belirlenen tüm sağlık giderleri poliçe üzerinde yazan limit dahilinde sigorta şirketiniz tarafından karşılanıyor. Bunun yanında ihtiyaca göre seçilen çeşitli ek teminatlar ile poliçenin kapsamını genişletebilme seçeneği de sunuluyor.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel sağlık sigortası teminatları, yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere 2 gruba ayrılıyor. Bu teminatlar güvence sahibi olan sigortalıyı olası risk durumları karşısında maddi anlamda garanti altına alıyor. Yatarak tedavi kapsamına cerrahi operasyonlar ve yatış gerektirecek durumlarda ortaya çıkan masraflar giriyor. Bunun dışında kemoterapi, radyoterapi, yoğun bakım, ameliyat, suni uzuv, refakatçi ve oda giderleri gibi oluşan çeşitli masraflar da yatarak tedavi kapsamında karşılanıyor.

Özel sağlık sigortalarında karşılanan bir diğer teminat türü olan ayakta tedavi teminatı ise fizik tedavi, muayene, röntgen ve tahlil gibi yatış gerektirmeyen birtakım tetkik masraflarını kapsıyor. Bunun yanında poliçenizi limitsiz olarak imzalamanız durumunda gebelik kontrolü ve bebek muayenesi gibi birtakım ek teminat imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası ücretleri her sigorta şirketi ve her sigorta poliçesi bakımından farklılık göstermektedir. Özel sağlık sigortası fiyatları için Sigortambir üzerinden özel sağlık sigortası sorgulaması yaparak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşabilir, size en uygun poliçeyi edinebilirsiniz. Özel sağlık sigortası teklif alabileceğiniz 22 ayrı sigorta şirketini tek çatı altında bulabileceğiniz Sigortambir, sağlık sigortasına dair merak ettiğiniz her konuda yanınızdadır.

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Özel sağlık sigortası sahibi olmanın her anlamda birçok yararı bulunmaktadır. Bu sigortanın, sigorta yaptıran kişiye sağladığı avantajları şöyle sıralamak mümkündür: Özel sağlık sigortası yaptırdığınızda özel hastane ve doktor seçme şansınız olmaktadır. Bunun yanında ekonomik seviyede olan tedavi giderleriniz için ödeme yapmak durumunda kalmazsınız. Sağlık hizmetlerinden hem yurt içinde hem de yurt dışında yararlanabilme ve sağlık hizmetinizi kaliteli bir şekilde alma imkânınız olmaktadır. Bunun yanında özel sağlık sigortası yaptıran hasta hem maddi hem de manevi anlamda kendini çok daha rahat hisseder.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma