Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi Rehberi
  4. »
  5. Van – Çaldıran Arası Hikaye Benzeri Yol

Van – Çaldıran Arası Hikaye Benzeri Yol

Sonsatir Sonsatir -
168 0

Gönderme’den sonraki virajdan itibaren hissediyorsun üzerine kasvet çökmüş bu şehri.

Çaldıran…

Van’a 140 km. Hızına göre 1- 1,5 saat mesafesi var. Muradiye – Erciş yol ayrımına gelmeden Gedikbulak Köyünde duruyorsun önce. Sen istemesen de Jandarma durduruyor. Kimlik kontrolüyle birlikte yoluna devam ediyorsun.

2000-2006 yılları arasıydı. En zor dönemleriydi yaşadığım diyorum. Sonra benden önce yaşayanlar geliyor aklıma. 60’lı – 70’li yıllarda Hakimler, Savcılar görev yaparmış burada. Yol yok, su yok, elektrik yok. Katırlar üzerinde gelip giderlermiş. Onlara göre çok şanslıyız tabi.

Yaklaşık 15 km sonra Muradiye yol ayrımı ile denizden uzaklaşmaya başlardık. Deniz diyorum… Çünkü bölge halkı hep deniz diye dile getirir Van Gölü’nü. Uzaklaştıkça hava biraz daha soğur, güneş biraz daha arkasını dönmeye başlar.

Muradiye İlçesine uzaktan el sallayarak geçersin. Az ötede önce Şeytan Köprüsü tabelasını görür, tabelanın gösterdiği istikamete dönersin.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma