Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu – Hesaplama

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusu – Hesaplama

Sonsatir Sonsatir -
108 0

Sadece tek bir Ziraat Bankası olmasına karşın para ihtiyacınızı karşılama yolunda kredi başvurusu yapabileceğiniz birden fazla yol bulunuyor. Ziraat Bankası tüketici kredisi başvuru yolları, nasıl alınacağı, kredi alımında şartlar neler herkesin öğrenmek istediği hususlar. Ziraat Bankası Kredi başvurusu nasıl yapılır? Dilerseniz birlikte değerlendirelim.

Ziraat Kredi Başvuru Yolları

Ziraat Bankası ürünlerinden birisi olan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmek için önümüzdeki yollar şu şekilde;

 • Ziraat Bankası şubeleri
 • Ziraat Bankası internet sitesi
 • Ziraat Mobil Uygulama
 • Ziraat İnternet Şubesi
 • Ziraat Bankamatikleri
 • Ziraat Bankası Çağrı Merkezi

Kimler Ziraat Bankasından Kredi Alabilir?

Kredi alımında yasal yaş sınırı olan 18 ve üstündeki, geliri olanlar ve bu gelirini belgelendirenler, kredi notu kredi alabilme puanı seviyesinde olanlar Ziraat Bankası kredilerine başvuru yapabilir. Tüm bu şartları taşıyor olmasına karşın daha önceki borçlarından dolayı yasal takip seviyesinde olanlar, icralık olanlar bu kredilere başvursa bile onay almaları söz konusu değil. Zira bu tür tüketiciler krediden yasaklanmış olurlar. Diğer bir deyişle kırmızı kalem yiyen diye tabir edilen bir tüketici grubunda yer alırlar ve kredi yasaklısı konumunda olurlar. Bu nedenle başvuruları da reddedilir.

Ziraat Bankası Kredilerinde Geri Ödemeler

Ziraat bünyesinde kredi alan kişiler kredi ürününe göre ödeme planına tabi tutuluyor. Tüketici kredisi alımlarında maksimum 60 ay vade yani beş yıl ile uzun bir geri ödeme seçeneklerine sahip. Ayrıca kişi ödeme durumuna göre esnek veya sabit bir ödeme olanaklarını da kullanabiliyor. Bu mana da kişi 3 ay ile 60 ay arasında vadelerde kredi kullanabiliyor. Bunun yanında dilerse de istediği süre diliminde kredisini kapatma imkanları da yasalar çerçevesinde verilmiş durumda. Bununla beraber erken ödeme cezası gibi bir ödeme de söz konusu değil.

Ziraat Bankası tüketici kredisi başvurusu sonrası onay ile kredi alımı da başvuru yollarına göre değişiyor. Bu başvuruyu banka şubesinden yapmışsanız tüm işlemleriniz şubeden yürütülürken internet bankacılığından başvuru yapanlar ise anlık olarak paranın hesabına yatmasına ilk adımı atmış oluyor. Burada krediye başvuru için saat dilimi ve zaman önemli değil. Sonuçta anında kredi başvurusu ile hesabınıza yatan parayı hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

 

Kredi Masrafları

 

Ziraat Bankasından Alacağınız Kredilerde Kredi tahsis ücreti, KKDF ve BSMV ödemesinin yanı sıra kredinin faizini ödüyorsunuz. Bununla birlikte ödeyeceğiniz bir diğer unsur da Hayat sigortası Poliçesi. Kredi alımlarında Ziraat Hayat ve Emeklilik AŞ tarafından sigorta yapılıyor ve poliçe tutarı peşin ödeniyor. Kredinizi erken ödeme yapmanız halinde ise kullanılan bölümü çıkartıldıktan sonra geri kalan kısmı size iade ediliyor.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi Başvurusunda İstenile Belgeler
 • Krediye Başvuru formu
 • Kimliğiniz (nüfus cüzdanı, yeni kimliğiniz, sürücü belgesi veya pasaport)
 • Gelir belgeniz (Bordronuz)
 • Talep olması halinde başka belgeler olabilir.
Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Ziraat Bankası kredi hesaplama sayfası sizlere hesaplamalarda faydalı olacaktır. Zira kredi başvurularında muhatabınız yine bankalar. Örnek bir hesaplama yapacak olursak 10 bin lira krediniz için beş yıl geri ödemede aylık 238,53 TL ödemeniz gerekiyor. Makale hazırlanış tarihi itibariyle örnek hesaplamalar şu şekilde (05.03.2020)

KREDİ TUTARI 12 AY 24 AY 36 AY 48 AY 60 AY
10 Bin Lira 903 485 347 278 238
20 Bin Lira 1806 970 694 557 477
30 Bin Lira 2709 1456 1041 836 715

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma