Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Acil Para İhtiyacınızı Karşılamak İçin 7 Yol

Acil Para İhtiyacınızı Karşılamak İçin 7 Yol

Aydin Duran Aydin Duran -
245 0

Maddi olarak bütün isteklerimizin oluşmasına olumlu yada olumsuz cevap verecek tek husus bu isteklerimizin maddi karşılığı ödeyeceğimiz paralar. Bu paraları kazancımız ile karşılıyoruz. Fakat alacağımız araba ya da ev gibi pahası ağır yükler için bankalardan kredi alma yoluna gidiyoruz. Taşıt yada konut kredisi alımları biraz zaman alan hususlar olsa da hızlı bir şekilde para ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz hususlarda bulunuyor. Acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için 7 yol sizlere bu konuda ilaç gibi gelebilir.

1- KMH Hesapları Sizin İçin Önemli

Bankalarda bulunan maaş hesaplarınıza tanımlı olan artı hesaplar sizlerin anlık para ihtiyacınızı karşılayacak ürünler arasında ilk sırada yer alıyor. Hesabınıza tanımlı bir kmh hesabı bulunmuyorsa bunun için bankanıza başvurmalısınız. Çünkü ne zaman paraya ihtiyacınız olacağınız düşünemezsiniz. İhtiyacınız olduğu anda da hesabınızda hazır bekleyen artı paranızı çekebilirsiniz. Artı para hesabındaki limitiniz sizin maaşınıza göre belirleniyor. Mevcut maaşınızın 2-3 katı olabilir.

2- İş Yerinizden Avans Çekimi

Çalıştığınız iş yerinin özelliğine göre özel bir şirkette çalışıyorsanız acil para ihtiyacınızı avans çekerek karşılayabilirsiniz. Elbette bu durum iş yerinize bağlı olarak gelişiyor. Fakat ideal bir para bulma işlemi olabilir. Bunun nedeni ayrıcı faiz veya masraf ödemesi yapmayacak olmanızdır.

3- Kredi Kartınızdan Nakit Çekimi

Normal bankacılık ürünlerine nazaran daha masraflı ve yüksek faizli olan kredi kartından nakit çekmek diğer bir alternatifiniz. kısa dönemli ve düşük tutarlı para ihtiyaçlarınızı kartınızın limiti doğrultusunda değerlendirebilirsiniz. Hemen hemen herkesin kart sahibi olması nedeniyle en çok kullanılan tercihlerden birisini kartlar oluşturuyor. Ayrıca kartlarınız üzerinden taksitli nakit avans imkanı da oluyor. Yine kartınızın limiti doğrultusunda 12 ay vadeye kadar taksitli avans çekimini kartınız üzerinden yapabilirsiniz. Faizsiz Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar ilginizi çekebilir.

4- İnternet Bankacılığından Anında Kredi Alabilirsiniz

Anında kredi tahsisinin adresi internet bankacılığı. Bunun için bankalar nezdinde tanımlı internet bankacılığınız olmalı ve adınıza kredi limiti tanımlı olmalıdır. Özellikle maaş alan kişilerin hesapları üzerinden internet bankacılığından giriş ile anında kredi alabiliyor olması mesai saatleri dışında da bu üründün faydalanma imkanı kılıyor. Bankanızın mobil uygulamaları ile ve internet bankacılığından hızlıca para ihtiyacınızı ihtiyaç kredisi ile karşılayabilirsiniz. Anında kredi limitleri bankasına göre değişiyor. Bu anlamda anlık olarak 40 bin liraya kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu kredilerin vadesi maksimum 36 ay. Uzun vadede rahat bir şekilde ödeme imkanına kavuşmuş olursunuz.

5- İkinci El Eşya Satışıyla Para Bulabilirsiniz

Evinizde daha önce almış fakat kullanmadığınız eşyalarınız mutlaka vardır. Bir köşe de eskimeye terk etmiş olduğunuz bu eşyaları satışa çıkararak nakit elde edebilirsiniz. Acil Para İhtiyacınızı karşılayacak 7 yoldan birisi de eşya satımı. Son dönemlerde sosyal sitelerde kurulun ikinci el grupları satış için önemli bir yol. Buralardan ihtiyacı olan kişilere uygun fiyatlar dahilinde eşyalarınızı satabilirsiniz.

6- Faktoring Şirketleri

Senetler karşılığı para tahsisi yapan Faktoring Şirketleri yasal olarak para alabileceğiniz kısıtlı yerlerden birisi. Fakat bir bankanın oranına göre daha yüksek faize sahip oluyorlar. Sahip olduğunuz çekler ile senetler karşılığı buralarda ipotek ettirmeniz söz konusu. Bu ipotek ile sizlere para verilebiliyor. Her yerleşim bölgesinde bulamayacağınız bu şirketler genelde büyükşehirlerde bulunuyor.

7- Senetle Altın Alımı

Kuyumcuların verdiği hizmetler arasında senetle altın satışı da bulunabiliyor. Her kuyumcu her müşterisine vermese de bu hizmetin varlığından söz etmek gerekir. Buralar sizlere senetle altın verilirken bu işlemin faiz oranı da yüksek olabiliyor. Size senetle satılan altın tekrar bozdurularak paraya çevrilmiş oluyor. Kredi kartı ile altın satımı yapılmasına rağmen bu tür uygulamalar neticesinde bu hizmete de son verildiğini söylersek yanlış olmaz sanıyorum.

Acil para ihtiyacınızın karşılayacak 7 yol kısaca bu şekilde. Fakat sizin kişisel durumunuza göre bu alternatifleri daha da artırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma