Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Alaeddin Keykubat Ortaokulu Ek Derslik Bina Açılışı Yapıldı.

Alaeddin Keykubat Ortaokulu Ek Derslik Bina Açılışı Yapıldı.

Sonsatir Sonsatir -
160 0

Nüfusu 550 bin kişiyi bulan Kepez’in Kanal Mahallesi’ndeki  Alaeddin Keykubat Ortaokuluna protokolü 7 ay önce yapılan ve bu sürede bitirilmesinde maddi ve manevi emekleri geçen hayırsever Mehmet Fehmi Diktaş’ın isminin verildiği 12 derslikli ek bina açılışı yapılarak eğitim öğretim hizmetine girdi.

Açılışına yoğun ilgi gösterilen dersliklerin açılış törenine, hayırseverimiz M. Fehmi Diktaş,  Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya İl Millli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Kepez İdare Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Ortaokul öğrencileri Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende hayırsever Mehmet Fehmi Diktaş konuşma yaparak; “Hayalindeki okulu inşa ettiklerini, kendisine böyle bir hayırın vesile olmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, okulun yapımı sırasında öğrencilere verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür diledi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan mikrofonu eline alarak, “ okul yapımının rahatsızlık olmadığını, aksine bizleri memnun eden bir çalışma olduğunu” belirterek hayırsevere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ardından kürsüye Kaymakam  Özgödek gelerek; öğrenci sayısının sürekli artış gösterdiğini, 2014-2015 eğitim öğretim yılından bu yana 92 bin öğrenci sayısının 100 bini geçtiğini, Kepez ilçesinin sürekli okul ihtiyacının arttığını belirten konuşmasına şu şekilde devam etti.

Bir yandan İlçemize nüfusun hızlı artmasına bağlı yeni derslik ihtiyacı, diğer taraftan devletimizin ikili eğitimin tümüyle sona erdirilerek tekli eğitime geçilmesi için ortaya koyduğu hedef ve ayrıca çağdaş standart olarak derslik başına düşen öğrenci sayısına 24’ü aşmaması konusundaki konulan ölçüyü yakalama amacı Kepez’de çok sayıda okul yapılması gereğini göstermektedir.

Kısaca vurgulamak istediğim husus, resmi ve özel olarak ilçemizde hali hazırdaki 160 olan okul binasına ilaveten önümüzdeki 10 sene içinde en az 100 okul binası daha yapılması gerektiği gerçeği ile karşı karşıya bulunmakta olduğumuzdur.

Alaeddin Keykubat Okulumuzun genişlemiş haliyle Kanal mahallemize, öğretmen ve öğrencilerine, ilimize ve ilçemize hayırlı olması dileğiyle hepinizi sevgi ve saygılarımı sunarım.

Daha sonra hayırsevere plaket takdim eden Kaymakam Özgödek, sınıfları gezerek öğrencilere protokolle birlikte hediye dağıttı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma