Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Albayrak Palet Fabrikasının Sokak Hayvanlarına Desteği

Albayrak Palet Fabrikasının Sokak Hayvanlarına Desteği

Sonsatir Sonsatir -
121 0

Sokakta yaşayan bir anne köpek ve 7 yavrusuna barınma ihtiyacında malzeme desteği veren başta iş arkadaşlarım olmak üzere Albayrak Palet Fabrikası sahibi ve çalışanlarına teşekkür etme ihtiyacı duydum.

Yağmur Altında Doğum Yapan Anne Köpek

Yaşanılan bölge Antalya’da olsa kışın soğuk nemli ayazı ile fırtınasında yaşayan sokak hayvanlarının her kesime desteği bulunuyor. Özelikle kış aylarının yoğun yağmur yağışı, sonrasında gelen fırtınanın durumunu herkes bilir. Bu mevsimlerde çaresiz kalan sokak hayvanlarına yapılan destekler olduğu kadar bu görevlerimizden uzak kalan kesimlerde yok değil.

Günler boyu yağan Antalya yağmurları da özelikle yeni doğum yapan sokak hayvanlarını son derece çaresiz ve muhtaç bırakıyor. 2022 yılı da son derece soğuk ve fırtınalı olarak başladı. Bizler evlerimizde üşürken, Ocak ay’ı yoğun yağmur yağışları esnasında ağaç altında doğum yapan bir sokak köpeği ile karşılaşmak bizlerin vicdanlarını son demine kadar hırpaladı. 8 yavrusunun yeni doğmuş olmasına rağmen sırılsıklam titreyişleri gözlerimizin önünden gitmiyor.

Albayrak Palet Fabrikası

Albayrak Palet Fabrikası
Albayrak Palet Fabrikasının adresi Çıplaklı Mahallesi, Akdeniz Bulvarında bulunan fabrikanın iletişim telefonu ise 542 432 42 12.

Konu biraz uzadı ancak gerçekten ihtiyacı olan sokak hayvanlarının barınak yerleri günde birkaç kez karnını doyurabilecek gıda ihtiyacı. Bu anlamda gerçekten tüm çabasını veren insanların olduğunu bilmek çok güzel geldi bizlere. Hayvanların barınma ihtiyacı için yer edinme çabamız Antalya, Döşemealtı ilçe merkezinde bulunan Çıplaklı Albayrak Palet Fabrikasına getirdi. Hayvanların barınağının yapılabilmesi tereddütsüz ve sınırsız malzeme desteği sundu.

Bizler bazı zamanlarda karşımıza çıkan sokak hayvanlarının sadece başını okşar, sesli merhaba der sever uzaklaşırız. Bundan başka yapabileceğimiz daha başka şeyler yok mu? Antalya’nın zorlu şehir hayatında hayvanlara yapabileceklerimizi keşfetme imkanı yaratmak gerekiyor diye düşünüyorum. Her yediğiniz öğün yemek sonrası kalan yemek artıklarını mutlaka ayırın. Hayvanların soğuk havalardan ve yağmurlardan barınması için kulübeler yapmaya çalışın, onlara su verin. Bir nebze onların yaşamını kolaylaştırmak adına atacağınız adımlar sizler için küçük onlar için çok büyük iyilikler olacaktır.

Albayrak Palet Fabrikasının adresi Çıplaklı Mahallesi, Akdeniz Bulvarında bulunan fabrikanın iletişim telefonu ise 542 432 42 12.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma