Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Antalya Oyuncak Müzesi Açılıyor

Antalya Oyuncak Müzesi Açılıyor

Sonsatir Sonsatir -
110 0

 

Antalya Kepez Belediyesinin uzun süredir çalışmalar yaparak halka kazandırdığı Dokuma Park her geçen gün yeni yeni etkinliklere ev sahipliği yaparken aynı zamanda ziyaretçilerine hoş vakit geçirmelerini sağlayacak organizasyonlar olanak sağlıyor.

Açılışından bu yana halkın ve turistlerin en uğrak doğal yaşam alanı haline gelen Antalya’nın en gözde yaşam merkezi olabilmesi için sürekli yeni çalışmalara sahne olan Dokuma Kent Parkı bünyesinde oluşturulacak oyuncak müzesinin yapımına devam ediliyor. Açılışına az bir süre kala müzede sergilenecekler de belirleniyor.

Antalya Oyuncak Müzesi

Çağımızın olmazsa olmazı teknoloji ile bilim merkezinin olacağı, otomobillere ev sahipliği yapacak müzede ayrıca 15 Temmuz Görsel Sanatlar Müzesi oluşturulacak ve sanat galerileri ile bir çok kültür faaliyetlerinin baş aktörü olacak.

İçerisinde bulunduğumuz Ağustos ay’ı içerisinde açılması düşünülen müze her yaştan kişiye hitap edebilecek sergilerden oluşturulması hedef olarak belirlenmiş.

Kepez Belediyesi en ince ayrıntısına kadar düşünerek yaptığı müzenin bahçesine özellikle çocuklar için ilgi çekici iki vagonlu elektrikli mini terin konulacak. 250 metre parkura sahip olacak tren kırmızı renkleri ile göz dolduracak. Mobilyalar da çocukların fiziki durumuna göre yaptırılıyor ki sadece onlara ait yaşam alanı oluşturulacak.

Antalya’nın eksiklikleri arasında bulunan botanik bahçesinin küçük bir örneği de Dokuma Fabrikası içerisinde yeniden düzenleniyor. 900 yaşını geçmiş zeytin ağaçlarının bulunduğu bölümde çeşitli bitki ve çiçeklerden oluşacak botanik bahçesinde ayrıca limon, keçiboynuzu, kızılçam, çınar ağaçları ve narenciye dikimi yapılıyor.

Dokuma Kent Parkı özellikle Fabrikalar Mahallesinde ve Dokuma’da yaşayan vatandaşların spor aktivite merkezi haline gelmiş durumda. Sabah kahvaltısı için burayı tercih edenlerin yanında yürüyüş parkuru ise hareket alanı sağlarken, çocuk parkı da çocukların iyi vakit geçirmelerini sağlıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma