Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Antalya Şehir Hastanesine Yol Açılıyor.

Antalya Şehir Hastanesine Yol Açılıyor.

Sonsatir Sonsatir -
132 0

Antalya, Kepez İlçesi Göçerler Mahallesine yapılacak olan 1500 yataklı şehir hastanesine ulaşım için şimdiden hazırlıklara başlayan Kepez Belediyesi ekipleri 25 m genişliğinde yolu asfaltlama çalışmalarına başladı.

Kepez Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğünün yaptığı yeni çalışma ile ilçe yeni yollara kavuşmaya devam ediyor. Bu anlamda toplamda 495 km yeni yol açımı gerçekleştirilmiş durumda.

Antalya Devlet Hastanesi

Antalya’nın terası görünümünde bulunan Masa Dağının iki yakasına bağlı bulunan Çankaya ve Göçerler Mahallesi arasında yapılan yeni yol asfaltlama işlemleri hızla sürdürülüyor. Açılan yol ile Göçerler Mahallesi 5370 sokak ile Çankaya Mahallesinin 6469 numaralı sokakları birleştiriliyor. Açılan 1400 metre uzunluğundaki yol hastane inşaatının bitirilmesi öncesinde mahalleler arasındaki ulaşımı rahatlattı.

Sağlık Bakanlığının yatırım programına aldığı, ancak henüz inşaatına başlanılmayan hastaneye açılan yol, yapılması düşünülen 1500 yataklı Antalya Şehir Hastanesine bağlanıyor. Açılan yol ile Göçerler Mahallesinin mülkiyet problemi çözülmüş olduğu gibi yatırımların hızla artması bekleniyor.

Alt yapı hizmetlerini hızlandırdıklarını belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yol medeniyettir, bu anlayışla 495 km yeni yol açtık, Masa Dağı ile iki mahalle arasında açılan yeni yol ile mahalleleri birleştirdik. Yapılacak olan hastane için önemli bir alt yapı hizmetini vatandaşlarımıza sunuyoruz.

Antalya’ya Yeni Hastane

Açılan yeni yol,  bulunduğu zemin ile arazi yapısının zor olmasına rağmen hızla açılırken, asfaltlama işleminin ise Mayıs ay’ı içerisinde bitirileceği ve ulaşıma açılacağı bekleniyor.

Kepez ilçesinde açılan ve faaliyetlerine devam eden akıllı hastane kapsamındaki 350 yataklı hastanenin ardından, Ahatlı Mahallesinde 50 ünitelik Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tamamlanarak faaliyete geçmiş durumda.

Kepez Göçerler Mahallesinde, 1500 dönümlük arazi üzerine inşa edilecek hastane 1000 yataklı olarak planlanmış daha sonra 1500 yatak kapasitesine çıkarılmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma