Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Antalya’nın En İyi Kadın Doğum Uzmanı Koray Duman mı?

Antalya’nın En İyi Kadın Doğum Uzmanı Koray Duman mı?

Sonsatir Sonsatir -
265 0

Bebeğimizin doğma aşamasında bir çok baba gibi benimde ve sevgili eşimin de endişeleri oldu. Bu endişelerin bir anlamı elbette var. Fakat oluşan tüm soru işaretlerine en doğru sonuçlar ile bizleri rahatlatan, kızımız Hilal’den sonra oğlumuz Tuğra’yı sağlıklı bir şekilde kucağımıza almamıza tüm desteğini esirgemeyen Op. Dr. Koray Duman‘a teşekkür etmek istedim.

Önceleri hangi hastane, hangi doktor sorusunu sorgulamaktan ziyade, seçtiğimiz Vitale hastanesi sonrası tesadüfen seçtiğimiz bir uzman hekimdi Koray Duman. Kimsenin referansı olmadı, kimseden tavsiyesi olmadan daha ilk muayene sonrası tüm yapı taşlarını yerine oturttu Koray hoca. Pişman olduk mu? Asla.

Herkesin bir evladı olmalı… Bu işin duygusal tarafı. Diğer taraftan bu anlamda geçirilen dokuz ay çiftlere önemli sorumluluklar getirirken bir çok endişe ve korkuyu da bir arada sunuyor. Hamileliğin ilk aylarından itibaren, daha doğrusu hamilelik tespiti sonrası anne adaylarını bir çok ayrıntı meşgul ediyor. Anne kendi gereksinimlerinden ziyade bebeğin gereksinimlerini karşılama telaşında iken karşısına hangi doktora gitmeliyim sorusu çıkıyor.

Özellikle ilk kez anne ve baba olma adayındaki kişilerin önlerindeki dokuz aylık süreçte yanında olacak doktoru seçme özeni bir çok eş, dost, arkadaş arasında araştırma yapmaya itiyor. Herkesin beklentisi, yaşantısı, doğum hikayesi farklı. Bu hikayeye ortak olacak olan Kadın Doğum Uzmanı aklınıza takılan tüm sorulara ışık kaynağı olurken; en doğru yolla teşvik etmesi, yönlendirmesi ve en ufak bir şüpheye meydan vermeden sonuca ulaştırması en çok istenilen husus. Aslında burada iki önemli bir seçenek karşımıza çıkıyor. Öncelik hastane mi yoksa doktor mu? Bence ikisi de önemli. Özellikle Doğum hastanesi olması sadece bu işe yoğunlaşmış bir hastane olması açısından önem arz ediyor. Hastaneyi belirlediniz fakat karşınıza bu sefer bir çok uzman çıkıyor ki aldığınız referanslar sizi bir noktada birleştiriyor.

Hastane ve Doktor Önemli

Seçeceğiniz doktor ve hastane elbette önemli. Şartları, oluşacak muhtemel olaylar sonrasındaki hastanenin bakış açısı, bu açıda gerekli olacak donanım mevcudiyeti ve elbette doktorunuzun size yaklaşımı. Anne baba adaylarının mesaisi hamilelik tespiti sonrası bir çok soruyu beraberinde getirir. Bu soruların yeri ve zamanı ise olmaz ki, gecenin bir vakti bile endişeye kapılıp soluğu hastanede alabilirsiniz. Fakat aslında endişelenecek bir durum yoktur. Yine de siz doğru cümleleri duymak ve rahatlamak için bu adımı atarsınız. Bu nokta da aslında doktorunuza anlık ulaşım zaman kaybı yaşamadan alacağınız en iyi sonuçtur.

Doğum Aşaması ve Doğum

Doğum aşamasında geçen tüm korkularınızı tecrübesi ile sonlandıran Op. Dr. Koray Duman muayene aşamasında muhabbetleri ve sıcak kanlılığı ile ortamı yumuşatıyor. Gerektiğinde cep telefonuna ulaşım sağlayabiliyorsunuz ki anlık sorularınızı da kendi yaşantısından ödün vererek yapıyor. Bizim korkumuz muayene sonrası doğumun saatinin belli olmaması, doktorumuzun doğumda yanımızda olmaması anlamında idi. Fakat doğumun başlaması ile hastaneye gelip doğumun sonlandırması arasındaki 45 dakikalık süreçte hastaneye ulaşıp, doğuma katılması, doğum esnasında eşime ve bana verdiği destekleri saymakla bitiremeyeceğim. Ve elbette doğum sonrası verdiği ve vermeye devam ettiği destekleri hiç dikkate bile almıyorum.

Söylemiştim ya herkesin beklentileri farklı. Bizler gibi sizlerinde farklı olacaktır. Belki yazılanlar sizler için sadece reklam gibi gelirken belki de önemli bir referans olacaktır.  Her muayene de sizi güler yüzle karşılayan, sorunlarınıza çare bulan biri olarak belki kelimelerimi bir yerlere not edebilirsiniz.

Doğuma Az Kala

Doğum aşamasına bir kaç ay kala bu konuda insanın gözleri ve kulakları konuya daha yakın olduğu için daha iyi bir bakış açısı sağlıyor. Bu sürede ise bir çok arkadaşımın doktoru olması, etraftan kendisi ile ilgili bir çok olumlu yorum almam kendisinin kesinlikle nokta atış olduğunu hissettirdi. Onlarca kişiden aldığım olumlu yanıt beni ve eşimi çok sevindirdi. Doğum sonrası ilk muayenede hatırlarım da kalan her muayeneye girişimde kokan taze kahve kokusu ve bebeğimizi alıp kucağına şapur şupur öpüşü oldu. Zira biz anne ve baba olarak daha öpmemişken.

Teşekkürler Op. Dr. Koray Duman…

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma