Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SGK
  4. »
  5. Bireysel Emeklilikte Fon Seçimi Nasıl Olmalı?

Bireysel Emeklilikte Fon Seçimi Nasıl Olmalı?

Aydin Duran Aydin Duran -
391 0

Bireysel emeklilik kişilerin ilerideki hayatlarında yaşam standartlarını iyileştirmek için düzenli olarak ödedikleri özel sigortadır. Artık günümüzde neredeyse herkesin düşündüğü ve gerçekleştirdiği bireysel sigorta moda olmuş hale geldi.

Özellikle gençlerin daha çok düşündüğü bu bireysel sigorta gençlerin ilerideki yatırımlarına katkıda bulunmasından kaynaklanıyor. Bireysel sigorta hem yaşlılık için hem de ödenmiş primlerin geri alına bilmesi ile pek çok kişiye cazip gelmektedir.

Bireysel Emeklilikte nedir?

Bireysel emeklilik nasıl oluyor? Bireysel emeklilik nedir? Sorusu son günlerin çok sorgulanan soru arasında. Evet, bireysel emeklilik özel olarak ödenmiş özel bir sigorta sistemidir. Kişiler bu özel sigortayı anlaştıkları özel bir sigorta şirketi ile anlaşarak bireysel emekliliği hak ediyorlar.

Okunmalı : Yapı Kredi BES

Bireysel emekliği ödeyerek emekli olmak isteyen kişiler bireysel emekliliğim primlerini kendileri belirliyor ve istedikleri kadar ödüyorlar. Sigorta şirketi ile anlaşmaları olarak ödenen bireysel emeklilik primleri vazgeçilmesi ve ya her hangi bir ihtiyaçtan dolayı geri alınması da mümkün.

Okunmalı : Medical Park Hastanesi Muayene Ücretleri

Bireysel Emeklilikte Fon Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bireysel emekli olmak için özel bir sigorta ile anlaşan kişilerin bu sigortalar ile yapacakları anlaşmalara dikkat etmeleri lazım. Çünkü sigorta anlaşmalarında bazı noktalara dikkat etmekte fayda olacaktır. Özel sigortalar bireysel emekli adaylarından bazı kesintiler yapıyorlar.

Bireysel emekli olmak için özel bir sigorta ile anlaşma yapılırken anlaşmanın daha ilk başında sigorta şirketinin bu yapılan kesintilerin nedenlerini ve sebeplerini öğrenerek kabul etmeleri lazım. Sigorta şirketinin bireysel emekli olma isteyen kişiden istediği şartları bilerek özel emeklilik evraklarını imzalamaları gerekir.

Okunmalı : Banka Kredilerinde SGK Verilerinin Önemi

Bireysel Emeklilikte Fon Seçimi Nedir Ve Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bireysel emeklilik sigortası ile özel emeklilik primlerinin ödenmesine fon denilmektedir. İleride özel emekli olmak isteyen kişilerde bireysel emeklilik sigortasından yararlanarak ikinci bir emekli olma şansını elde ediyorlar. Ancak kişilerin özel bir sigorta şirketi ile bireysel emeklilik anlaşmasında dikkat edilecek bazı hususlar bulunuyor.

Okunmalı : Tüp Bebek Tedavisinde SGK Desteği

Bu özel sigorta şirketlerinin yaptığı kesintilerin nedenleri hakkında şirketten bilgi almakta fayda var. Ayrıca aylık ödenecek bireysel emeklilik fonlarını da şirketle karşılıklı anlaşarak ödenmesi gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma