Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. Çalışmak için en cazip ülkeler Hangileri?

Çalışmak için en cazip ülkeler Hangileri?

Aydin Duran Aydin Duran -
156 0
Çalışmak için en cazip ülkeler

Çalışmak için yurt dışını tercih edecekler ülkelerin yaşam şartları ile mevcut gelirleri üzerinde durmaktadır. Bu anlamda çalışmak için en cazip ülkeler aranılan husus olur. Böylelikle en önemli unsur ülkenin asgari ücret tutarı olmaktadır.

Çalışmak için cazip bir ülke olabilmesi için genel olarak kaliteli yaşam koşulları, iyi bir ekonomik düzen ve yüksek iş imkanlarının bulunması gereklidir. Avrupa ülkeleri, Kuzey Amerika ve Avustralya gibi bölgeler olabilir. Çalışmak için en cazip ülkeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Kanada

 1. Kanada, kaliteli yaşam koşulları, iyi bir ekonomik durum ve geniş bir iş piyasasına sahiptir. Ayrıca, Kanada, dünyanın en güzel ve en farklı coğrafyalarına sahip bir ülkedir, bu yüzden orada yaşamak da keyifli olabilir. Kanada ayrıca, insan haklarına önem verdiği için, çalışanlar için iyi bir işyeri ortamı sağlar. Eğer Kanada da çalışmak isterseniz, Kanada vizesi veya izinleri hakkında daha fazla bilgi almak için Kanada elçiliğine başvurabilirsiniz.

İrlanda

 1. İrlanda, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir ve bu, Avrupa ülkeleri arasında çalışma ve yaşam için kolaylık sağlar. İrlanda’da, kaliteli yaşam koşulları, iyi bir ekonomik durum ve geniş bir iş piyasası bulunmaktadır. Ayrıca, İrlanda da yaşamak, dünyanın en güzel manzaralarına sahip olan bir ülkede yaşamak anlamına gelir. Yaşam koşulları iyi olacağından dolayı çalışmak için en cazip ülkeler arasındadır.

Almanya

 1. Almanya, Avrupa Birliği üyelerinden biridir. AB vatandaşları için vize gerekmemektedir. Genellikle en çok işçi alımı yapan ülkelerin başında gelmektedir. Almanca bilmek ülkede daha iyi bir iş bulmanız için gerekli olan sorumluluklardan biri olabilir fakat bilmeden de iş bulma imkanına sahipsiniz. Çalışmak için en cazip ülkelerin başında gelmektedir.

Katar

Çalışmak için en cazip ülkeler
Çalışmak için en cazip ülkeler
 1. Katar gelişmekte olan bir ekonomi düzenine sahiptir. Gelişmekte olan ülkelerin özellikleri arasında vasıflı işçi alımı da gelmektedir bu sebeple iş imkanı fazla olacaktır. Katar da çalışabilmek için genellikle insanlar kendi bulunduğu ülkelerde ki şirketler aracılığı ile çalışmaya gitmektedirler. Tek başına gidilmesi halinde iş imkanı ve yaşam zorlaşabilir.

Rusya

 1. Rusya, genellikle vasıflı işçi alımı yapmaktadır. En önemli alım meslekleri ise teknoloji üzerinedir. Teknoloji ile ilgili bilgisi bulunan, kalifiyeli elemanları almaktadır. Rusya’da çalışmak için İngilizce yeterli olmamaktadır Rusça bilmek de gereklidir. Rusya’da çalışmak için internet üzerinden işçi arama sayfalarından veya şirketlerden yararlanabilirsiniz.

Çalışmak için en cazip ülkeler için birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Bu faktörler arasında şunlar bulunmaktadır:

 1. Hangi ülkede işe başlamak istediğiniz.
 2. Gideceğiniz ülke hakkında yeterli bilgiye sahip olmak.
 3. İşi, şirket yardımı ile mi yoksa kendi arayışımız ile mi bulacağımıza karar vermek.
 4. İş bulduğumuz zaman ne kadar destek alabileceğimiz.
 5. Ne kadar dil biliyor ve konuşabiliyoruz.
 6. Hangi mesleği yapabilirsiniz, yeteneğinizi belirleme.
 7. Çalışmak için vize ve pasaport almak.
 8. Yurt dışında kalabilmek için yeterli maddi imkanınız var mı? Konaklama ve yeme içme masraflarınızı karşılayabilecek gücünüz var mı?

Yurt dışında çalışmak, kişinin dünya görüşünü ve kültürel anlayışını genişletir. Bu sayede, kişi daha farklı insanlarla tanışma fırsatı bulur ve yeni kültürleri keşfedebilir. Bu durumun yanı sıra kişinin profesyonel gelişimine katkıda bulunur. Örneğin, kişi yeni bir dil öğrenebilir veya farklı bir sektörde tecrübe kazanabilir. Bu sayede, kişi kariyerine yeni boyutlar kazandırabilir.

Diğer Ülkeler Asgari Ücret Tutarı Yazıları

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma