Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Emine – Ali Uyaroğlu İmam Hatip Ortaokulu Temeli Atıldı.

Emine – Ali Uyaroğlu İmam Hatip Ortaokulu Temeli Atıldı.

Sonsatir Sonsatir -
126 0

 

Kepez Belediyesi, ilçenin okul ihtiyacının karşılanabilmesi adına mülkiyet ve imar problemlerini çözmesinin ardından yeni bir okulun daha temelleri atıldı.

Kepez Çankaya Mahallesinde 24 derslikli Emine – Ali Uyaroğlu İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Devlet ve vatansever işbirliği ile son bir hafta içerisinde hayırsever iş adama Mustafa Yılmaz’ın katkıları ile Neriman – Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesinin ardından ikinci kez okul yapımı için temel atma töreni düzenlenmiş oldu.

Çankaya Mahallesindeki inşaat bölgesinde yapılan törene Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Daire Amirleri, Hayırsever Ali Uyaroğlu, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan hayırsever Ali Uyaroğlu, “Peygamber Efendimiz (SAV) ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir.’ diye buyurdu. Bu nedenle Çankaya Mahallemize Camii ve Kuran Kursunu kazandırdım. Sayın Cumhurbaşkanımızın inançlı bir nesil yetiştirilmesi sözleri beni okul yaptırmak için cesaretlendirdi. Camimizin yanına yatılı Kuran Kursu inşa ettik. Yaptıklarımızın hepsini paramın bolluğundan değil vatanımı çok sevmemden dolayı yaptım” dedi.

Daha sonra törende konuşan Başkan Tütüncü; Kepez’de 8 yılda 80’den fazla okulun yapılmasına vesile olduklarını hatırlatarak, yapılacaklarla birlikte 100 okuldan fazlasının yapılmış olacağını belirtti. Her yeni okul, geleceğin Türkiye’sine ışık tutan birer projektördür ve geleceğin Türkiye’sine açılacak olan kapıdır” diyen Tütüncü; hayırsever Uyaroğluna yaptığı ve yapacağı eserlerden dolayı teşekkür etti. Ayrıca Tütüncü, Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte Çankaya mahallesine ortaokul, lise ve ilkokul yapılması için çalışmalara başlandığını söyledi.

Başkan Tütüncü hayırsever Uyaroğluna, katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Daha sonra kürsüye gelen Kaymakam Özgödek; “ İlçemizde okul yapımı için hayırseverlerimize ihtiyacımız var. Bu hayırseverlerden birisi de Ali Uyaroğlu amcamız yaptığı eserler ile bizlere güzel örnekler sergiliyor. Kendi köyünde yaptığı eserler dışında ilçemize ve Antalya’mıza 5 tane hayırlı eseri inşa etti. Açılacak 24 derslikli ortaokulumuz var. Kendisine yaptığı eserlerden dolayı teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

Yapılan konuşmalarından ardından yapılan dualar eşliğinde protokol üyeleri butona basarak 24 derslikli Emine – Ali Uyaroğlu İmam Hatip Ortaokulu temelinin harcını dökmüş oldu.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma