Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kepez’de 700 Çocuğa Sünnet

Kepez’de 700 Çocuğa Sünnet

Sonsatir Sonsatir -
186 0

Kepez Belediyesi gelenekselleştirdiği sünnet şöleni ile 700 çocuğu ve ailelerini bir araya getirdi. Kepez Dokuma Park’ta 9’ncusu düzenlenen sünnet şöleninde Özkan Karaeroğlu ve Çağlar Yağız konser vererek şölene katılan herkesi gönüllerince eğlendirdi.

Kepez’in halka açılan ve hemen hemen her etkinliğe ev sahipliği yapan Dokuma Park’taki şölene Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile AESOB Başkanı Adlıhan Dere, meclis üyeleri, Belediye Başkanları ve yüzlerce halk katıldı.

Şölen esnasında katılımcılara konuşan Başkan Tütüncü, her şeyi hak eden çocukların, geleneksel olarak yerine getirdiğimiz sünnet şöleninde yavrularımızın bu mutluluklarını kutluyoruz. Genel olarak her yıl 800 ile 1000 arasında çocuğumuzun sünnet merasimini hep birlikte yerine getiriyoruz. Sünnet şölenimiz okullar açılana kadar sürecek ve merasimini gerçekleştirdiğimiz yavrularımızın vatanımıza, milletimize, devletimize onurlu bir evlat olmalarını yüce rabbimden diliyorum” diye konuştu.

Yaptığı konuşmada çocuklara oyuncak müzesi müjdesini de veren Başkan Tütüncü, çocukların mutluluğuna değecek sürprizlerini yerine getirmeye devam ettiklerini, yapımı süren kreş binasının bitirilmesi ile birlikte müzenin de ziyarete açılacağını söyledi.

Katılımcılar ile birlikte sünnet olacak çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirilmesinin çocuklarda ayrı bir heyecan yarattı. Objektiflere yansıyan çocukların mutluluğu fotoğraf karelerinde ölümsüzleşti.

Sünnet olan çocuklara Kepez Belediyesince sünnet kıyafetleri hediye edilmesi ayrı bir sevinç yaratırken, yapılacak sünnetler hijyenik ortamlarda, üroloji uzmanlarının eşliğinde Kepez Belediyesi Sağlık Merkezinde yapılıyor. Randevu sistemine dayandırılan merasim ile günlük 25 çocuğun sünneti gerçekleştirilmesi planlanmış.

2015 yılında yatırım programına alınan Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi tamamlanmasının ardından Kepez’li vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Yapımı tamamlanan sağlık merkezi 4 kattan oluşuyor ve doktor odaları, muayene, psikolog ve diyetisyen gibi hizmetleri bünyesinde barındırıyor. 65 yaş üstü yaşlılara evde bakım hizmeti veren tesiste ayrıca sağlık alanında verilecek seminerlerde kullanılacak bir salonda mevcut.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma