Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kepez’e Sosyal Bilimler Lisesi

Kepez’e Sosyal Bilimler Lisesi

Sonsatir Sonsatir -
101 0

 

Antalya’nın önde gelen iş adamlarından, hayırsever Mustafa YILMAZ, anne ve babasının ismini yaşatabilmek için Kepez Ahatlı Mahallesinde, Kepez Belediyesince tahsis edilen arsaya 24 derslikli Sosyal Bilimler Lisesi yaptırıyor.

Haziran ay’ı içerisinde protokolünün imzalanmasının ardından yapımını başlanılan Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi, Kepez’in Fen Bilimleri Lisesinden sonra ilk Sosyal Bilimler lisesi olarak kayıtlara geçecek.

Belediye tarafından tahsisi yapılan 4 bin 029 m2 arsaya inşa edilecek lisenin 24 derslikli olması planlanıyor.

Kepez Belediyesinin ev sahibi olarak düzenlediği temel atma törenine; Siyasiler, hayırsever Mustafa Yılmaz ve ailesi, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Anne ve babasının ismini okulda yaşatıyor

Törenin açılış konuşmasını yapan hayırsever iş adamı Teknikeller Yapı Malzemeleri Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Yılmaz, şunları söyledi: “Annemi kaybedeli bugün tam 56 gün oldu. Hem annemin ismini yaşatmak hem de bugün hayatta olan babamın ismine ömür katmak için her ikisinin ismini liseye vermeyi uygun gördüm. Lisenin yapımını, Hakan Başkan ile istişare ettim. Kendisi Antalya’da özellikle Kepez’de sosyal bilimler lisesine ihtiyaç olduğunu söyleyince hiç tereddüt etmeden tamamdır, başkanım liseyi yapmaya hazırım, dedim.

İnşaata başlanılabilmesi için bütün bürokratik işlemlerin hızlı bir şekilde bitirilmesi sonrası lisenin yine jet hızıyla bitirilip devlete teslim edeceğinin sözünü veren Yılmaz, 2017-2018 yılında eğitim öğretime açılacağını söyledi.

Törende konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hayırsever Mustafa YILMAZ’ın annesine veda etmesinin hüznünü, acısını böylesine büyük duygularla yaşadığını, bu acıyı yaşadığını yakınen 56 gündür gördüğünü belirterek, Vatanımıza, Antalya’mıza ve özellikle Kepez’imize böyle bir hayırda bulunduğundan dolayı teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından hep birlikte yapılan duaları ile protokol üyelerinin katılımıyla butonlara basarak 24 derslikli Kepez Neriman-Erol Yılmaz Sosyal Bilimler lisesinin temeli atıldı.

Temeli atılan inşaatta spor salonu, konferans salonu ve laboratuvarlarda bulunacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma