Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Kepez’e Yeni Bir Sanayi Sitesi

Kepez’e Yeni Bir Sanayi Sitesi

Sonsatir Sonsatir -
102 0

Kepez Belediyesi yaptığı imar çalışmaları sonucunda Ünsal Mahallesinde bulunan gecekondu sorununun ortadan kaldırılmasının ardından yaklaşık 200 yeni sanayi dükkânının yapımının önü açılmış oldu.

Yıllardır çözülemeyen imar ve şehircilik alanlarındaki sorunlardan birisi olan Ünsal Mahallesindeki Akdeniz Sanayi Sitesinin gelişimini engelleyen gecekondular ile ilgili gerekli işlemler yapılmış durumda.

Mayıs ay’ında yapılan Kepez Belediyesi Meclisinde alınan kararlar sonucu gecekonduların tapularının vatandaşlara verilmesi müjdelendi. Akdeniz Sanayi Sitesini işgal görümüne bürünen gecekondular, tapu tahsisi sonucu bir anlamda Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün mahalle ziyaretinde söz verdiği tapu verimi gerçekleştirilmiş oluyor.

Sanayi çalışanları ile gecekondu sahiplerinin sevindiren haber ile özellikle Ünsal Mahallesinde bulunanların beklentileri karşılanmış olacak. Verilecek tapular ile imardan geçecek arazilerin gelişmesi, 105 hak sahibinin tapu sahibi olmasının ardından yaklaşık 200 sanayi dükkânının yapılmasıyla bir anlamda küçük bir sanayi sitesinin yapılmış olacağı belirtiliyor.

Belediye Meclisinden çıkan karar sonucu vatandaşın mağduriyetlerin gidermeye devam ettiklerini belirten Tütüncü, “ 105 hak sahibiyle ilgili tapulama kararı aldık. 2017 yılı sonuna kadar tapulama işini bitirmek, tahliyelerini gönül rızasıyla gerçekleştirmek için çalışacağız. Böylelikle vatandaşın mağduriyeti ortadan kalkarken Kepez küçük bir sanayi sitesine daha kavuşmuş olacak.” diye konuştu.

Akdeniz Sanayi Sitesi İstatistikleri

1975 yılında kurulan Akdeniz Sanayi Sitesine, 1986 yılında inşaatlar başlamış ve 1995 yılında işyeri tapuları dağıtılmıştı.

2017 yılı itibariyle 2204 iş yerinin aktif olarak faaliyet gösterdiği Akdeniz Sanayi Sitesinde yaklaşık 15 bin kişiye iş imkânı sağlanırken, istatistiklerde Antalya’nın en büyüğü olarak görünürken Türkiye’nin 4. Büyük oto sanayi sitesi olarak kayıtlara geçmiş durumda. Yapılacak yeni oluşumlar sonucu bu istatistiksel rakamların artması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma