Son Satır Güncel Bilgiler

Nüfus Cüzdanı Yeni Kimlik Parasını Kredi Kartı İle Ödeme

2.047
Nüfus Cüzdanı Yeni Kimlik Parasını Kredi Kartı İle Ödeme

Yeni kimlik bedelini kredi kartı ile ödeme yapabilmeniz için açılmış olan interaktif vergi dairesine girin. Açılan sayfada Harç ve Değerli Kağıt Bedeli Ödeme sayfasına geçin. Buradan TC kimlik kartı Bedeli ödeme sayfası ile yeni kimlik bedelini kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Vatandaşlar para ödemesinden habersiz olarak Nüfus Müdürlüklerine verilen randevular eşliğinde gidebiliyor. Bu durum randevuların çokluğu nedeniyle mağduriyete dönüşüyor. Bunun için Nüfus Cüzdanları için gerekli ücretin ödenmesi gerekiyor. Bu ödeme resmi kurumun sisteminde göründüğü için ayrıca bir dekont götürmenize de gerek kalmıyor.

Nüfus Cüzdanı bedelini ATM’den ödeme yapmak mümkün. Bunun için bir bankamatik bulmanız yeterli. Tüm bankalar ile anlaşmalı olduğu için istediğiniz bankanın kredi kartı ile nüfus cüzdanı ödeme yapabiliyorsunuz. Bankanıza bağlı olarak size tanımlanan internet bankacılığı da diğer bir ödeme yöntemleri arasında. İnternet bankacılığından giriş yaptıktan sonra ödeme sayfası ile bu ödemenizi hesabınızdaki nakit para ile ve kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Yeni kimlik parasını yatırma şu yollardan yapılabilir.

PTT ve Banka Şubelerinden Ödeyin

Bankalar ile çalışmayan kişilere bir alternatif ise PTT şubeleri. En yakın şubeye giderek TC kimlik numaranız ile birlikte nüfus cüzdanı bedelini ödeyebilirsiniz. Yeni düzenlenecek kimlik bedelleri ise farklılık gözetiyor. Süresi geçen doğumlu yeni kişilere 22,50 TL, eski nüfus cüzdanı kaybı için 22,50 TL, yeni alınmış kimlik kartı kaybı ve değişimi için 45 TL ücret ödüyorsunuz. Bu ödemeleriniz anlık olarak sisteme kayıt ediliyor ve Nüfus Müdürlüğündeki yetkili kişi bu ödemeyi görmeden sistemden işlem yapamıyor.

Randevu Alın

Alo 199 hattıyla alacağınız randevu saatinde Nüfus Müdürlüğüne gitmeden önce ödemeniz yapılmalı. Bu ödemeyi akıllı telefonlarınıza bağlı olarak dahili interneti olan her yerde yapabiliyorsunuz. Bu durum tüketicilerin işine yarıyor çünkü yatırmadan randevusuna gelenler için büyük bir avantaj oluşturuyor.

Yeni kimliklerin alınması ile oluşan kuyruklar ve çok uzun süre sonlarına verilen randevular nedeniyle vatandaşların dikkatli olması gerekir. Özellikle sınava girecekseniz ve kimliğiniz yoksa bunun için mutlaka zaman geçirmeden bir randevu almalısınız. Zira kimliğiniz olmadığı için sınava alınmayabilirsiniz. Randevu sistemi nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet ve adrese kayıt işlemi yapılmak için alınabiliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.