Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Odeabank Günlük Para Çekme Yatırma Limitleri

Odeabank Günlük Para Çekme Yatırma Limitleri

Sonsatir Sonsatir -
123 0

Her finans kuruluşunda olduğu gibi Odeabank farklı nedenler için günlük para çekme ve yatırma limitleri uyguluyor. Tüketicilerin ve bankanın haklarını korumak amaçlı yapılan bu işlem kendi hesabındaki parayı çekemeyen vatandaşın şikayeti olsa da olması gereken hususlardan bir tanesi. Banka bünyesinde bulunan hesaplar ve ATM’ler aracılığıyla Odeabank Günlük Para Çekme Yatırma Limitleri aranılan ve sorgulanan hususlar arasında bulunuyor.

Odeabank Günlük Para Limitleri

Günümüzde gelişmekte olan internet teknolojisini oldukça yakından takip eden Odeabank, bu durumu lehine kullanaraktan mobil bankacılığı ve ATM kullanımını daha da yaygın hale getirmeyi başarmakta. Odeabank, günümüzde şubelerde sıra bekleme problemiyle yaşanan zaman kayıplarını, mobil bankacılık uygulamasını hayata geçirerek önlemeyi başarmakta. Odeabank, müşterilerine mobil bankacılık için özel arayüz kullanarak işlemleri daha hızlı ve güvenli bir şekilde yapmanıza olanak sağlamakta. Mobil bankacılığın yanı sıra tüm bankaların hizmet vermekte olduğu unsurlardan birisi de ATM’lerdir.

Günün her saatinde işlem yapabileceğiniz ATM’ler de şubelerde sıra bekleme sorununa çözüm olmuş bulunmakta. Özellikle ATM’ler mobil bankacılık üzerinden işlem yapamayan insanlar için odak noktası olmuş bulunmakta. ATM’ler sadece para yatırma/para çekme işlemlerini yapmak için kullanılmamakta. Şubelerden yapabileceğiniz birçok işlemi ATM’lerden de yapılabilmekte. Örnek verilmek gerekirse; EFT, kredi kartı ödemeleri, kredi başvuruları, başka hesaba havale yapma gibi birçok işlem yapılmasına olanak sağlamakta. ATM kullanımını yaygın hale getiren bir diğer özelliklerden diğeri ise mesai saatleri dışında bile olsa para yatırma veya para çekme olanağı sunmasıdır. Ancak ATM’lerden günlük çekebileceğiniz miktar kısıtlıdır. Bu ücretler bankadan bankaya değişiklik gösterebilmekte. Odeabank için ATM’lerden günlük çekebileceğiniz ücretler aşağıda vermiş olduğumuz gibi gerçekleşmektedir.

Odeabank Günlük Para Çekme Limiti

Odeabank müşterilerinin ATM’lerden günlük çekebileceği en fazla tutar 1.500 Türk Lirası şeklindedir. Bu tutarın üzerinde ki para çekim işlemlerinizde belirli komisyonlar banka tarafından ücretlendirilmekte. Komisyon ödememek için bankayla iletişime geçip limit arttırma talebinde bulunulması gerekmekte. Bu şekilde para çekme limitini arttırabilir, çekeceğiniz miktar için de komisyon ödeme zorunluluğu olmayacaktır.

Odeabank ATM Para Yatırma Limiti

Odeabank Bankasından yapacağınız para yatırma işlemlerinde en fazla tutar 100.000 Türk Lirası şeklindedir. 24 saat boyunca para yatırma işlemi gerçekleştirilebilir. Başka bir hesaba yapacağınız para yatırma işlemleri için Odeabank en fazla hesap işletim ücreti olarak 2 Türk lirası kadar bir kesinti yapmakta iken alınan hukuki kararlar neticesinde müşterilerinden bu masrafı kesmemektedir.

Odeabank ATM Özellikleri

Diğer bankalardan ayıran ilk önemli özelliği çek yatırma ikonunun olması. Bu sayede kişiler ticari çeklerini bu mecralardan yatırabiliyor. Bunun yanında ATM cihazlarını dokunmatik sayesinde bir mobil yada internet bankacılığı gibi kullanabiliyorsunuz ve dilerseniz klasik bir ATM görünümü ile de işlem yapıyorsunuz. Döviz kurlarından para çekme ve yatırma imkanı veren bankamatikler kişinin çekmek istediği banknotları seçme imkanı veriyor. Yani çekmek istediğiniz paranın hepsini 20 lira yada 50 lira olarak alabiliyorsunuz. Bu da ayrıntı olarak kayıtlarda bulunabilir.

Odeabank bankamatiklerinden fatura ve diğer ödemelerinizi kartsız olarak ödeme imkanlarına sahipsiniz. Bununla birlikte kredi kartınızdan da nakit avans çekimi limitleriniz doğrultusunda yapılıyor. Bir diğer kolaylık ta bir Odeabank ATM’sinden yapmış olduğunuz işlemleri bilgi fişinin yanında SMS ile yada e-posta ile alabilmeniz de mümkün. Bu manada banka gerekli olabilecek tüm ayrıntıları düşünmüş.

Odeabank İşlem Saatleri

Odeabank bankamatiklerinden hemen hemen bütün işlemlerinizi 24 saat aralığında yapabiliyorsunuz. Ancak EFT için 09.00 ile 17:00 arası döviz alım satımı için ise 09:00 ile 18:00 saatleri arasını kullanmanız gerekiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma