Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Şehit Muhittin Talha Çalışkan’ın Kepez’deki Evine Ateş Düştü.

Şehit Muhittin Talha Çalışkan’ın Kepez’deki Evine Ateş Düştü.

Sonsatir Sonsatir -
205 0

 

Zeytin Dalı harekatında kazanılan zaferin ardından kahpece kurulan tuzakları arama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcının infilakı sonucu şehit düşen Kepez’li evladımız Muhittin Talha Çalışkan‘ın ailesine şehadet haberi Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek tarafından verildi.

22 yaşında şehit olan Sözleşmeli Er Muhittin Talha Çalışkan sosyal medyadaki hesabında “Futbolcu milli takımdan çıkar, son dakika olur, asker vatan için ölür alt yazı olur” diye yazarken diğer bir mesajında “Türk’e dünya yetmez, ay’a çıksa ay yetmez, güneşi de yakacağız” diyerek  içini dökmüştü.

Bugün Afrin’de şehit düşen üç askerimizden biri olan Çalışkan’ın ailesine şehadet haberini Kaymakam Özgödek ile birlikte Antalya Merkez Komutanı Albay Haklan Eroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Baz Kepez İlçesi, Çamlıbel Mahallesindeki bulunan evine ziyaret ederek verdi. Haberi alan şehidimizin annesi Melike Çalışkan ile kardeşleri Rumeysa ve Baha Çalışkan’ı Kepez’li vatandaşlar ve komşuları yalnız bırakmadı.

Haberle birlikte Türk bayrakları ile donatılan şehidimizin evi ve sokağını aynı zamanda ziyaret çadırı kuruldu.

Muhittin Talha Çalışkan Kimdir?

22 yaşında şehit düşen  Çalışkan 1,5 yıldır sözleşmeli er olarak vatani görevini ifa ediyordu. Burdur, Bucak ilçesinden olan ancak Kepez, Çamlıca mahallesinde oturan şehit Çalışkan’ın babası Arif Çalışkan 5 yıl önce rahatsızlığı nedeniyle yaşamını yitirmişti. Bir kız ve bir erkek kardeşi bulunan Çalışkan evin en büyük çocuğuydu. Antalya Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Abdullah Çalışkan’ın amcasının oğlu olduğu belirtilen Çalışkanın Naaşı bu akşam Antalya’ya getirilecek. Antalyaspor taraftarı şehit Muhittin Talha Çalışkan Bucak Hacısarılar Şehitliğinde toprağa verilecek.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma