Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Şehit Polis Uğur Gökcan Polis Merkezi Açıldı.

Şehit Polis Uğur Gökcan Polis Merkezi Açıldı.

Sonsatir Sonsatir -
99 0

Devlet ve Hayırsever işbirliğinin sağladığı katılım ile Kepez’e 4. Polis merkezi yapılan görkemli açılışın ardından hizmete girmiş oldu.

Kepez Varsak’ta yapımına bir süredir devam edilen Polis merkezi, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Hayırseverler ile Kepez Emniyet Hizmetleri Derneğinin ortaklaşa çabaları sonucu bitirildi. 2012 yılında girdiği silahlı çatışma sonucunda şehit olan Emniyet Müdürü Uğur Gökcan’ın ismi verilen polis merkezinin açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı, Antalya Emniyet Müdürü Celal Suphi Uzunkaya, kurum amirleri, vatandaşlar ve şehit Uğur Gökcan’ın eşi Gülhan Gökcan ile çocukları katıldı.

Törende Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kaymakam Hamdullah Suphi Özgödek, Vali Münir Karaloğlu konuşma yaptı. Karaloğlu yaptığı konuşmada; Rahmeti bol bir günde çok güzel bir tesisin açılışı için hep birlikteyiz. Vatandaşların huzurlu olmasını, esenlik içerisinde yaşamasını istiyoruz. Antalyamızın en kalabalık ilçesi olan Kepez’de nüfus artışı her yıl artıyor. Bu artış ile Kepez’deki hizmetlerimizi artırmak zorundayız ve bu hizmetlerden birisi de güvenlik hizmeti. Açacağımız bu polis merkezi 9 mahallede 70 bin vatandaşımıza daha yakın, daha kaliteli bir mekanda güvenlik hizmeti vereceğiz. Hizmet ettiğimiz mekanların kalitesi vatandaşa verdiğimiz önemin göstergesidir dedi.

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek’te yaptığı konuşmada;  Varsak Şehit Uğur Gökcan Polis Merkezi Amirliği Hizmet Binası’nın temeli Ekim 2015 tarihinde atılmıştır. Binamız 3 katlı ve 24 odalı olup; her bir katı 525 m2  büyüklüğün de ve toplamda da 1575 m2 kullanım alanına sahiptir. Polis merkezimiz bütünüyle, 124 hayırsever kurum, şirket ve iş adamının destek ve katkılarıyla tamamlanmış, inşaatında kamu kaynakları kullanılmamıştır. Bu bakımdan da, polis-vatandaş dayanışmasının çok değerli bir örneğini teşkil etmektedir. Dedi.

Başkan Tütüncü’de yaptığı konuşmada; yapılan istişareler sonucu Varsak bölgemizde bir polis merkezinin yapılması neticesine vardık. Böyle güzel bir polis merkezinin faydalı olacağını düşündük. Bunun üzerine Kepez Emniyet Hizmetleri Derneği ile bu eseri yaparak, vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz dedi.

Konuşmaların ardından polis merkezinde incelemelerde bulunan protokole Kepez Belediye Müzik Atölye öğrencileri binanın girişinde verdiği mini konseri dinledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma