Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi Rehberi
  4. »
  5. Türkiye’nin En Uzun Zıpline Kulesi Antalya’da Faaliyete Geçti.

Türkiye’nin En Uzun Zıpline Kulesi Antalya’da Faaliyete Geçti.

Sonsatir Sonsatir -
116 0

 

Faaliyete geçmesinin ardından kısa dönem içerisinde Antalya’lıların ve şehre gelen turistlerin gözde dinlenme, eğlenme mekânı haline gelen bol oksijenli Park Orman eğlence aktivitelerinin arasına Zipline heyecanını da kattı.

7 den 70 şe herkese hitap eden farklı aktiviteleri bünyesinde barındıran Park Orman zamanla herkesin en uğrak noktası olma yolunda ilerliyor. Bu anlamda her türlü etkinliği müşterilerinin hizmetine sunan yetkililer faaliyete geçen son etkinliği zıpline ile yine dikkatleri üzerine çekti.

Fiziksel yapısına uygun olan Kepez Varyanttaki orman alanındaki zıpline heyecanını Kepez Belediye Başkanı Tütüncü’de bizzat deneyerek test etti ve bu testi sosyal medya ile tüm takipçilerine canlı olarak izletme fırsatı verdi. Aynı zamanda yapılan aktivitelerin çeşitliliğini ve heyecanının herkes tarafından bilinir olması için ve bu heyecanı tatmaları için haberdar olmalarını sağlayan Tütüncü Antalya’nın panoramik balkonu olan Kepez Kent Ormanına herkesi davet etti.

Türkiye’nin En Uzun Zıpline Kulesi Antalya’da

Fikizi yapısı itibariyle her türlü etkinliğe uygun koşullar sağlayan Park Orman’ın Zıpline kulesi Türkiye’nin en uzun kulesi olma özelliğini barındırıyor. Kuleye çıkışın panoramik asansör ile sağlanması ayrı bir kolaylık olarak vatandaşların hizmetine sunulmuş. Yaklaşık 50 metrelik kuleden yapılan atlama,  300 metrelik çelik halatlara bağlanmış bir yolculuğu çam kokuları arasında yapılmasına olanak veriyor.  45 saniye gibi bir sürede geçen atlayış şimdiden herkesin odak noktası olmuş durumda.

Zıpline Etkinliği Hangi Saatlerde Açık?

Gece saat 23:00’e kadar süren aktivitenin başlangıç saati ise sabah 09:00. Aynı zamanda atlama kulesinin bir üst katında istenildiği takdirde Kepez ilçesinden başlayan Antalya manzaraları bizzat yaşanabiliyor.

Kullanıcılar tarafından ilk etapta çok ürkütücü ve korkunç gelen zıpline, eş ve dostların zoruyla yapanların dahi titreyerek atladığı ancak bu aktiviteyi defalarca yapmak isteyeceği adrenalin dolu eğlenceyi sunuyor. Yüksekliklerine göre saatte 100 km hıza ulaşılabilen bu eğlencenin güvenliği ise yetkililerce alınırken sürekli takibi yapılıyor.

Rize’de bulunan fırtına deresine kurulmuş Zıpline parkurundaki muhteşem doğa ziyafetinin ardından, uzunluğu ile dikkat çeken Park Orman Zıpline atlayışları ziyaretçilerini bekliyor.

Kepez Park Orman Zıpline Atlayışı Ne Kadar?

Açılmasının ardından bir çok faaliyete ev sahipliği yapan Park Orman’a giriş ücreti 5 TL. Dağ kızağı, Gokart, ATV Safari, İpli Orman Macerası, Paintball, At çiftliği, Kuş parkı gibi etkinlikleri barındıran faaliyetlerin ücretleri ise 10 lira ile 35 lira arasında değişiklik gösteriyor. İstenildiği takdirde serpme kahvaltı bulabileceğiniz mekanlara sahip alanda fotoğraf baskısı da alabiliyorsunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma