Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Güncel
 4. »
 5. Yeni Eğitim Öğretim Yılı Toplantısı Kepez’de Yapıldı.

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Toplantısı Kepez’de Yapıldı.

Sonsatir Sonsatir -
90 0

 

18 Eylül Pazartesi günü binlerce öğrencinin ders zili çalması ile başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı toplantısı Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek Başkanlığında yapıldı. Toplantıya Kepez Emniyet Müdürü Murat Baz, Kepez İlçe Emniyet Müdür V. Yıldırım Solak, İdare Amirleri, Muhtarlar ve Okul Müdürleri katıldı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasına kısa süre kala Kepez Kaymakamlığı Emniyet Birimleri, Okul Müdürleri ve Muhtarları ile bir araya gelerek yeni yıl için görüş ve önerilerini sundu. Toplantı Kepez Müftülüğüne ait toplantı salonunda yapılırken, konu öğrenci ve çocuklar olunca katılımın yoğun olduğu gözlendi.

Toplantıda konuşma yapan Kaymakam Özgödek; başarılı bir eğitim öğretim yılının geçirilebilmesi adına, güvenli  ve huzurlu bir eğitim öğretimin sağlanması için ne türlü tedbir gerekiyorsa alınacağını ve bu tedbirlerin alınmasında bütün kurumların elbirliği yaparak alacağını açıkladı. Özellikle servis kullanan öğrencilerin daha güvenli ortamlarda seyahatlerinin sağlanması için her türlü tedbirlerin alınması gerektiğini, okulların ve Emniyet güçlerinin gerekli işbirliğini sağlamalarının ve yıl boyu devam etmesinin öneminin altını çizen Kaymakam Özgödek, yeni eğitim öğretim yılının ilçemize, öğretmenlerimize, ailelerimize ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda Görüşülen Başlıca Konular Şöyle;

 • Şiddet ve suç konusunda tüm okullarda farkındalık oluşturmak için seminerler düzenlenmeli.
 • Eğitim öğretim başlamadan tüm okullarda fiziki şartların kontrol edilerek (direk düşmesi, merdiven koyma vs) tehlike arz eden durumların ortadan kaldırılması.
 • Okul güvenliğinin öğrencilerin okula gitmek üzer evden çıkmasından eve dönüşüne kadar ki süreyi kapsadığından emniyetin okul çevrelerinde güvenlik tedbirlerin alması.
 • Okuldaki güvenlik problemlerini bildirmek üzere sadece ilgili çevre tarafından kullanılabilecek Emniyete ait bir hat oluşturulması .
 • Suriyelilerle ilgili güvenlik problemlerinin çözülmesinin ancak eğitimle çözülebileceği.
 • Okulda gerçekleşen bir kazada öğrencilerin yaralanması durumunda anında müdahale yapılabilmesi için ilk yardım kurslarının açılması ve tatbikatların yapılarak hazır duruma getirilmesi.
 • Okul kantinlerinde satılan ürünlerin yönetmeliklere uygun hale getirilmesi.
 • Güvenliğin azami seviyelere çıkarılması için okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve kent güvenlik sisteminin entegrasyonunun sağlanması.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma