Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. ATM (Bankamatik) En Fazla Ne Kadar Para Çekebilirim?

ATM (Bankamatik) En Fazla Ne Kadar Para Çekebilirim?

Aydin Duran Aydin Duran -
156 0

Acil para ihtiyacınızı karşılamak için ATM en fazla ne kadar para çekebilirim? ATM para çekme limitleri içeriğimizde yer almaktadır.

Para çekme ve yatırma işlemini en çok yaptığımız bankamatikler bizlere 7+24 hizmet veren bir bankacılık ürünü. Ancak burada iki koşul içinde limit söz konusu. ATM para çekme limitleri bankadan bankaya değişmekle beraber şu şekilde sınıflandırılabilir.

Ziraat Bankası ATM Limiti

Ziraat bankası Atm’lerinde 2020 yılı sonrasında herhangi bir komisyon ödemeksizin günlük para çekme limiti 5000 lira olarak belirlenmiştir. Bu da demek oluyor ki Atm’lerden günde 5000 liradan fazla para çekememektesiniz.

Okunmalı : Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti

Halkbank ATM Limiti

Halkbank atm’lerinde komisyonsuz bir şekilde günlük para çekme limiti 1500 lira olarak belirlenmiştir. Fakat bu tutardan fazla bir çekim yapmak isterseniz banka şubesine girip gerekli görüşmeleri yaparak 5000 liraya kadar gün içerisinde para çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz. 5000 TL üzerinde bir para limiti çekmek isterseniz ise il aşamada bu limiti kullanıp bir diğer günü beklemeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi ATM Limiti

Atm para çekme limiti günlük bireysel müşterilerine özel olarak 2000 TL olarak belirlense de kurumsal müşterilerine ayrıcalık tanıyan Yapı Kredi, bu müşterilerine günlük limitini 5000 TL’ye kadar çıkarabilmektedir. Siz de Yapı Kredi Bankası’nın bireysel müşterisiyseniz gün içerisinde 2000 TL’ye kadar komisyonsuz bir şekilde 2000 TL nakit para çekimi yapabilirsiniz.

Akbank ATM Limiti

Akbank’ta günlük para çekme limiti 5000 TL olarak uygulanmakta. Para yatırma konusunda ise herhangi bir sınır bulunmamaktadır yani sınırsız olarak ATM’ den para yatırabilirsiniz. Akbank Neo kart’a sahip olan banka müşterilerinin de günlük para çekme limiti 5000 TL’dir fakat ek para çekme limiti olarak 2000 TL daha para çekme hakkınız bulunmaktadır. Akbank, her kartına özel farklı çekim limitleri sunmaktadır bu atm para çekme limitleri ise şunlardır;

Okunmalı : Kredi Kartından EFT HAVALE

Akbank Neo günlük para çekme limiti 4.000 TL’dir. Ek para çekme limiti ise 2.000 TL’dir

Akbank Meo günlük para çekme limiti 250 TL’dir. Ek para çekme limiti ise 250 TL’dir

Akbank Neo 1e1 günlük para çekme limiti 2000 TL’dir. Ek para çekme limiti ise 3.000 TL’dir

Akbank Neo Ek kart günlük para çekme limiti 1.000 TL’dir Ek para çekme limiti ise 500 TL’dir

Akbank Neo Business günlük para çekme limiti 4.000 TL’dir Ek para çekme limiti ise 4.000 TL’dir

Akbank Neo Private günlük para çekme limiti 2.000 TL’dir Ek para çekme limiti ise 3.000 TL’dir

İş Bankası ATM Limiti

İş bankası 2021 yılı itibariyle atm’lerinden 5000 TL’ye kadar ücretsiz ve komisyonsuz nakit para çekimi yapabileceğinizi bildirmiş buunmaktadır. İş Bankası, sosyal medya hesabı üzerinden yaptıkları açıklamada Atm’den kartınızla 2000 TL, İşCep uygulamasından karekod ile 3000 TL olmak üzere günlük 5000 TL çekebileceğinizi açıkladı.

Garanti BBVA Bankası ATM Limiti

Garanti Bankası, tüm müşterileri için komisyonsuz bir şekilde günlük para çekme limitini 5000 TL olarak belirtmiştir. Nakit avans ve diğer kart sahipleri için de aynı miktar geçerlidir. Para yatırma konusuna değinecek olursak Garanti Bankası 12000 TL’lik bir limit belirlemiştir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma