Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bankalar
 4. »
 5. Denizbank ATM (Bankamatik) Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Denizbank ATM (Bankamatik) Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Aydin Duran Aydin Duran -
8605 0
Denizbank ATM Para Çekme limitleri

Denizbank ATM özellikle para çekme ve yatırma hizmeti almak adına banka şubesinden sonra gelen ilk adım. Burada yapacağınız işlemler ise belli limitler dahilinde yapılmak zorunda.

Türk bankacılık sektörünün öncü ve isimlerinden olan Denizbank , bireysel ve ya  kurumsal müşterilerine vermiş olduğu hizmetler ile dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Türkiye genelinde yüzlerce şubeleri ile her türlü finansal ihtiyaca cevap veren banka, bu hizmetlerini sadece şubeleri ile kısıtlamamakta, en yakın Denizbank ATM, internet şubesi, mobil şube ve telefon bankacılığı aracılığıyla da kesintisiz hale getirmeyi planlamaktadır.

Son güncellenen rakamlara göre Denizbank ATM Para Çekme limitleri şu şekildedir;

 • Emekli 10 Bin TL
 • Özel Bankacılık VIP 20 Bin TL
 • Afili 7 bin 500 TL
 • Diğer müşteriler 5 Bin TL

Olarak çekebilmektedir. Ayrıca Denizbank limit üstü çekim için günlük limitin yarısı kadar belirlemiştir. Limit üstü çekim için % 1,5 masraf alınmaktadır. Bu tutar ise minimum 7 TL olurken maksimum 40 TL olarak belirlenmiştir.

Denizbank ATM günlük para çekme limiti artırma işlemi ise İnternet Bankacılığı ile Güvenlik Yönetimi menüsünden yapılabilir. Bununla birlikte talepler 0 850 222 08 00 numaralı Telefon bankacılığına iletilebilir.

Denizbank ATM Para Limitleri

Bankalar müşterilerine her zaman limit uygulama yolunu seçmiştir. Bu aşamada seçilen limitler ise zamanla ömrünü dolduruyor ki ne müşterinin ne bankanın işine yarıyor. Bu nedenle bazı miktarlarda değişiklik olmasa bile rakamsal olarak karşımıza değişiklikler çıkabiliyor. Örneğin salgın döneminde temassız ödeme limiti 90 TL iken bir anda 250 liraya çıkarıldı. Bu durum hem müşteriye hem bankaya yaradı. Güncel olarak Denizbank ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri şu şekilde;

 • Tek Seferde 40 adet kağıt para yatırabilirsiniz. (Daha fazla yatırmak için bir kaç kez deneyebilirsiniz)
 • ATM günlük para yatırma limiti 19 bin 990 Liradır.

Denizbank, ayrıca müşterilerine şubelerde beklemeye gerek duymadan ATM’ler vasıtasıyla da para çekme ve yatırma imkanı da sunmakta. Hatta bu gibi işlemler için 2018 Denizbank ATM para yatırma limiti ve Denizbank ATM para çekme limiti de uygulayan banka, bu uygulamayı müşterilerinin güvenliğini sağlamak üzere hayata geçirmiştir.

Denizbank ATM Para Çekme Limiti

Denizbank ATM lerinden belirlenmiş para çekme limiti, banka tarafından bireysel ve kurumsal müşterilerinin banka hesabını güvence altında tutmak için uygulanan önemli bir tedbirdir. Bunun sayesin de Denizbank müşterileri hesabındaki paranın belli bir miktarını çekebilirken, diğer kalan miktarını ise olası bir dolandırıcılık durumuna karşı garanti altına almış olmakta.

Bu doğrultuda uygulanmakta olan Denizbank günlük para çekme limiti ise bin 990 TL’dir. Belirlenen bu rakamın üzerinde de para çekmek tabiki mümkün, limit üstü para çekme işlemlerinde bankanız sizden belli bir miktar ücret talep etmektedir.

Denizbank ATM Para Yatırma Limiti

Denizbank ATM para yatırma limiti de yine aynı amaç ile uygulamaya konulmuştur. Banka müşterileri için uygulanmakta olan Denizbank tarafından belirlenen günlük para yatırma limiti 19 bin 990 TL olarak güncellenmiştir. Bahsi geçen bu rakamın üzerinde para yatırma işlemi için aradan 24 saatin geçmesi mutlaka şarttır. Aksi taktirde para yatırma işleminiz geçersiz sayılacaktır. Hesaba yatırılacak olan bu miktarı tek seferde yatırmak mümkün olmazken, paranın 40 – 50 banknotlar halinde düzgün şekilde katlanmadan büzülmeden yırtık olmamış bir şekilde bölünmesi gerekmektedir.

Okunmalı . Denizbank cebe para gönderme

Masrafsız Limit Üstü Çekimi Nasıl Olur?

Denizbank bankamatiklerinden masraf ödemeden limit üstü çekim yapmak istiyorsanız küçük bir tüyo verelim.  Aynı bankada hesabı olan bir arkadaşınıza para havalesi gerçekleştirerek kısmi olarak limit üstü çekim yapabilirsiniz. Arkadaşınıza göndereceğiniz 1990 lira ile arkadaşınızın hesabından çekim yaparsanız masrafsız bir çekim yapmış olursunuz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma