Son Satır Güncel Bilgiler

Mahalle Salgın Denetim Ekipleri Sisteme Girişi Nasıl Yapacak? (İSDEM)

9.374
Mahalle Salgın Denetim Ekipleri Sisteme Girişi Nasıl Yapacak? (İSDEM)

İçişleri Bakanlığı tüm illere gönderdiği bir genelge ile Coronavirüs Tedbirleri kapsamında İl Salın Denetim Merkezi kuruldu. Bu merkeze tüm il, ilçe ve mahallelerde ekipler oluşturuldu. Kaymakamlıklarca oluşturulan Mahalle Denetim Ekipleri içerisinde, Polisler, Okul Müdür, Müdür Yardımcısı veya öğretmenler, imamlar, Mahalle Muhtarı ve Azalar bulunuyor . Mahalle denetimlerinin sağlanması ve takibinin yapılması adına Kaymakamlıklarca Okul Müdürleri koordinesinde kurulan denetim ekiplerine ayrıca eğitimler veriliyor.

İlçe Salgın Denetim Merkezi Giriş Sayfası

Mahalle Denetim ekibinde bulunan kişiler sisteme işlendikten sonra kullanıcı olarak telefon numaralarına 112 den kullanıcı adı ve şifre geliyor. Bu bilgiler eşliğinde denetim ekibindeki yetkili kişilerin giriş yapabilmeleri için adresleri şu şekilde;

https://isdem.ng112.gov.tr/NG112-Isdem/acil-destek/giris.xhtml;jsessionid=5HQk6PfUrzaDm44xwxbHHqPunmbUrYnHIpyhwaoeoe0VD1DLqz_2!-1668539929

Bu adrese giriş için il, ilçe ve mahalle denetim ekibinde olmanız yeterli oluyor. Mahallenin denetimlerinde ise Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında bulunan ihbar menüsü sosyal hayatı düzenleme açısından virüs tedbirlerine uyulmayan yerler hakkında ihbarları değerlendirmeye alıyor. İl ve ilçe yetkilileri gelen ihbarları değerlendirerek mahallede yetkili olan denetim ekibi kişilerine yönlendiriyor. Denetim ekipleri de söz konusu ihbarı yerinde denetliyor. Virüs salgını tedbirlerine uyulmayan yerler için ise idari para cezaları söz konusu.

Mahalle Denetim Ekipleri Ne Yapacak?

Denetimlerde oluşan hususlar ile ilgili olarak ekiplerin yetkilileri sisteme giriş yaparak söz konusu ihbar hakkında bilgi girişi sağlıyor. Uygulama bünyesinde ihbar menüsünün olması ise kişilerin anında ihbarda bulunmasını sağlıyor. İhbarı denetleyen yetkili yine ihbar sonucunu bu sisteme işleme zorunda.

İl İlçe Salgın Denetim Merkezi bu anlamda kılavuzları da internet sitesi üzerinden yayınladı. Bu kılavuzlara istinaden tüm il ve ilçelerde kurulan komisyonlar 7-24 denetimde bulunacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.