Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Mesai Bittikten Sonra Dolar Altın Almak

Mesai Bittikten Sonra Dolar Altın Almak

Aydin Duran Aydin Duran -
254 0

Mesai bittikten sonra dolar altın almak istiyorsanız bunun için belli başlı yöntemler vardır. Onları yaparak 7/24 dolar, altın alabilir, takip edebilirsiniz. Peki, mesai bittikten sonra dolar, altın almak için ne yapmak gerekiyor, nasıl alabilirsiniz bu soruları bu yazımızda sizle paylaşacağız.

Mesai Bittikten Sonra Nasıl Altın Alınır?

Önemli yatırım araçları arasında yer alan altın, halen daha yatırımcıların tercihleri arasında yer almaktadır. Son zamanlarda inişli çıkışlı hareketleri sebebiyle yatırım yapanların gözdesi haline gelmiştir. Fakat toplum arasında altına yatırım yapan, halk arasında yastık altı altın biriktirmek olarak bilinen yatırım şekli bu sebepten dolayı bazen altın sahibi kişileri zarara uğratabilmektedir. Altını alım satım arasında büyük farklılıkları olan, eski ve yeni tarihli olduğu için de değeri düşen çeyrek altın, tam altın gibi almak kar bırakacağına zarar yaratabilmektedir.

Mutlaka Okunmalı : Vadeli Dolar Hesabımı Vadesiz Dolar Hesabı mı?

Bu sebepten dolayı altına yatırım yapmak isteyen kişilerin gram altına yönelmesi daha doğru olacaktır. Bankanız üzerinden kendinize altın hesabı açmanız halinde istediğiniz zaman altın alıp satma hakkına sahip olabilirsiniz. Ancak bankalardan altın alıp satarken makas kur farkı olmaktadır. Bankanızdan açtığınız altın hesabında zarara uğramamak için hafta içi mesai saatleri içerisinde alım satım yapabilirsiniz.

Bankadan altın almanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da mevcuttur. Dezavantajlarından biri de mesai saatleri dışında altın alıp satamamaktır. Altın alıp satsanız bile mesai saatleri içerisinde olmadığından aradaki kur farkı çok değişkenlik getirir ve bu sebepten zarara uğrayabilirsiniz. Bunun için bazı bankaların canlı döviz uygulamaları bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde istediğiniz zaman alım satım yapabilirsiniz.

İnternetten Altın Dolar Nasıl Alınır?

Altın ya da doları sürekli al sat yapmak için almak istemiyor ve uzun vadede bekletmek istiyorsanız kullanmış olduğunuz bankaya gidip altın, döviz hesabı açmanız gerekmektedir. Her döviz için farklı farklı hesaplar açılmaktadır. Dolar hesabı, Euro hesabı ve Altın hesabı gibi. Uzun vadede yatırım yapmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde işlem yapması daha çok kar yapmak için mantıklı bir karar olacaktır.

Altın ya da dolar alıp al sat yaparak kazanmayı düşünüyorsanız o zaman bankaların altın hesaplarından işlem yapmak pek doğru olmayabilir. Al sat yapmak için borsa gibi çalışan, anlık bir şekilde canlı alım yapabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde düşük kur politikaları ile altın alıp satabilirsiniz. Bunun için bankanızın borsa ve döviz için kullandığı uygulamayı indirip hesap açmanız gerekmektedir.

Yatırım İçin Hangi Çeşit Altın Alınmalıdır?

Yatırım yapmak isteyen kişiler eskiden çeyrek altın ya da bilezik alarak parasını değerlendirmek isterlerdi. Fakat bilezikte yapılan işçiliğin fiyata dahil olması ve eski, yeni tarihler arasında fiyat farkı olması bilezik sahibi kişilere çok kar yaptırmamaktadır. Hatta bazen zararına satış bile yaptırmaktadır. Eğer altında zarar yapmamak istiyorsanız gram altın alım satımını öneririz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma