Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Ziraat Bankası Kiralık Kasa Ücretleri Ne Kadar

Ziraat Bankası Kiralık Kasa Ücretleri Ne Kadar

Aydin Duran Aydin Duran -
169 0

Tüm bankalar kiralık kasa hizmeti veriyor olsa da banka şubesinin büyüklüğüne göre bu kasaları bünyesinde bulunduramadığından bu hizmeti veremeyebilir. Yani her bankadan bu hizmeti beklemek yanlış olur. Fakat devlet bankası Ziraat yıllardan bu yana gelen bina ve yerleşim koşulları nedeni ile bu hizmeti verebilecek kapasite de şube sayısına mevcut durumda denilebilir. Kiralık Kasa Ücretleri dahilinde verilen bir hizmet olmasının yanında bu ücretler de kasanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebiliyor.

Kiralık Kasa Ücretleri Ne Kadar?

Ziraat Bankasında hizmete konu olan kiralık kasalar 4 boyutta sunuluyor. En büyük kasanın fiyatı 540 Lira, Orta Boy kasanın fiyatı 430 Lira, Küçük boydaki kasalar 335 lira iken size özel verilen boyutlardaki kasaların yıllık ücreti 600 liradır. Bu hizmetin yanında depozito ücreti ödenmesi gerekir ki bu ücrette bir yıllık ücret kadar oluyor. Yani kiraladığınız kasanın ücretine göre bir yıllık ücret de depozito olarak alınıyor.

Kişiler genelde maddi varlığı ve kendisine manevi olarak değeri bulunan kişisel eşyalarını daha güvenceli kılmak adına bankalarda bulunan kasalarda saklama gereği duymaktadır. Ayrıca saklanılan eşyaların gizliliği de ön planda olduğu için büyük çoğunluk bu hizmetten faydalanma yoluna gider. Bu hizmetin ücreti bankalar arasında değişiklik gösterirken kasanın büyüklüğü ve kiralanma süreleri de farklılık gözetiyor. Bu nedenle sizin kişisel ihtiyacınıza göre kiraladığınız kasanın fiyatı da değişiklik gösterecektir.

Kişiler ve ticari kuruluşlar kendi talepleri ile farklı boyutlarda kasa tahsisi isteyebiliyor. Bu durum maddi olarak altın işi ile ilgilenenler olabiliyor. Bu durumda da banka ile anlaşmalı olarak farklı durumlar söz konusu denilebilir.

Kiralık Kasalar Sözleşmeler İle Kiralanıyor

Kasa kiralama sonrası bu hizmet için sözleşme imzalanıyor. Sözleşmenin içeriği önemli. Kasa sahibinin ölümü ile meydana gelebilecek hususların hepsi dikkate alınmış. Bununla birlikte bankada yangın çıkması, kasadakilerin yanması gibi hususlarda sözleşme maddelerinde bulunuyor. Sonradan kasa kiralama işinin iptali söz konusu olması halinde ödediğiniz depozito tutarı size aynen iade ediliyor.

Her Şubede Kiralık Kasa Yok

Kiralık Kasa ücretleri nakdi olarak ve kredi kartınız üzerinden ödenebiliyor. Bu hizmeti alabilmeniz için seçtiğiniz şubede kiralık kasa hizmetinin bulunuyor olması gerekir. Her bankada olmadığı için öncelikli olarak hangi şubelerde var o araştırılabilir. Bunun için bankanın resmi internet sitesindeki sorgulamadan faydalanılabilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma