Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ne Demek?
  4. »
  5. Dc Yapalım mı Ne Demek?

Dc Yapalım mı Ne Demek?

Aydin Duran Aydin Duran -
167 0

Yabancı dillerden dolayısıyla uygulamalardan ve sosyal medyalarda yeni deyimler ile karşılaşıyoruz. Bilmediğimiz şeylerin karşılığını öğrenmek için ise internet en büyük danışmanımız. Arkadaşım DC yapalım mı? dedi, Dc Ne demek gibi sorunuz varsa tam adresine gelmişsiniz demektir.

DC Discord Uygulamasının Kısaltması

Zaman zaman gündem haline gelen google uygulamaları bizlerle tanışırken farklı yaklaşım gösteriyor. Erkek ya da kız arkadaşınızın DC yapalım mı sorusu ile karşılaşırsanız burada gündem haline gelen Discord uygulamasından bahsedildiğini belirtmek doğru olacaktır. Google Play’in bizlere sunduğu konuşma uygulaması olan Discord uygulamasının kısaltılması olan DC farklı anlamlarda taşıyor. Ancak genel olarak bakıldığında konuşma uygulamasından bahsedildiğini belirtmek gerekiyor.

Google Play ve Appstore de DC

DC Yapalım mı ne demek
DC yapalım mı? Ne Demek

Konuşma uygulaması olarak kullandığımız Discord hem Google Play’de hem de Appstore de bulunuyor. Bu anlamda akıllı telefonlara yüklenebildiği kadar bilgisayarlara da indirebiliyorsunuz. Uygulamayı indirdikten sonra odalar oluşturup bu odalardaki kişiler ile grup halinde konuşma yapmanız da mümkün. Grup dışında özel arama da yapabileceğiniz bir arayüze sahip. Günümüzde ise daha çok oyun oynayan kişiler iletişim aracı olarak Discord yani dc uygulamasını kullanıyor.

Aslında DC Ne Demek?

DC aslında doğru akım kelimesinden türemiştir. Yani bu kelimeler ile Türkçeye dahil olmuştur. İngilizce karşılığı direct current’tir. Türkçe olarak ise DA kısaltması ile doğru akım olarak kullanılıyor. Ancak (-)( simgesi ile gösterilen DC aslında elektriksel bir deyimdir. Ancak discord uygulaması ile gündeme gelmesi nedeniyle dc kelimesi ile anılmasına neden oldu.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma