Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Hibe Kredisi Nedir Kimlere Verilir?

Hibe Kredisi Nedir Kimlere Verilir?

Aydin Duran Aydin Duran -
210 0

 Devlet destekli hibe kredisi başvurusu yapmak için gereken şartları yerine getirmeniz lazım. Geri ödemesiz kredi veren bankalar hakkında güzel araştırma yapmanızı öneririz, aksi halde beklentinizin karşılanmadığı durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İş fikirlerinize, projelerinize ve hayallerinize kavuşmanız için devletin destek verdiği hibe kredisi detaylarını dikkate alın.

Hibe Kredi Kimlere Verilir

Ülkemizde pek çok kişi farklı proje düşüncelerine sahip olmakta ve bunları hayata geçirmeye çalışmaktadır fakat bir o kadar kişide fikirlerini uygulamaya dökecek sermaye bulamamaktadır. Her proje üretmek isteyen ancak sermayesi olmayacak kişi bu noktada hibe kredi kimlere verilir diye düşünerek kendisinin hibe alıp alamayacağını merak eder.

Özellikle son yıllarda ülkemizdeki farklı projeler yaratmak isteyen kişilere artan maddi destek birçok proje düşüncesi olan insana projesini uygulamaya koyma fırsatı vermektedir. Merak edilen hibe kredi kimlere verilir sorusuna bağlı olarak bilinmesi gerekenler bulunmakta ve bunları bilerek hibe kredi başvurusu yapılması gerekmektedir. Hibe kredi hayvancılık, tarım, bilgisayar programcısı, sanayi, üretim, teknolojik proje konularından proje üretmek isteyenlerin alabileceği geri ödemesiz bir maddi destektir.

Son yıllarda projelere artan desteğin bir göstergesi olan geri ödemesiz hibeler için yılda birçok insan başvurmakta ve birçoğu da hibe kredi alabilmektedir. Önemli projeleri olan kişilerin projelerinin istediği gibi gitmesi durumunda ise proje TÜBİTAK projeleri arasına alınıp hibe desteğinin 500 bin TL’ye kadar artması sağlanmaktadır.

Devlet destekli girişimcilik hibe destek kredileri mevcut hepinizin uzaktan yakından tanıdığı ve duyduğu KOSGEB bu konuda ihtiyacınız olan desteği size sağlıyor.

KOSGEB Girişimcilik Destek Hibe Kredisi Kimler Yararlanabilir?

KOSGEBT.C. Vatandaşı olan ve kendi işini kurmak üzere bir projesi veya fikri olan herkese 30 bin TL geri ödemesiz hibe kredi veriyor ve 70 bin TL kadarda geri ödemeli %0 faizli kredi veriyor. Yeter ki KOSGEB’e sunacak bir iş fikriniz planınız olsun. Kabul edilmemeniz için hiçbir engel yoktur. Başvurular mantıklı olduğu sürece herkes KOSGEB’den hibe destek kredisi almaya hak kazanır. KOSGEB’e başvura bilmek için SSK kaydınızın olmaması gerekiyor ve İŞKUR kaydınızın yapılı olması gerekiyor.

Hibe Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Genci ve yaşlısı için birbirinden güzel imkanları sunan Türkiye Cumhuriyeti girişimcileri yarı yılda bırakmıyor. Hayallerinizin peşinizden koşabileceğiniz avantajları ayağınıza kadar seren sistemler var, ayrıca geliştirdiğiniz projenizin halka arz edilmesini istemez miydiniz? Eminiz cevabınız evet olacak, fakat sizin desteklenmeniz için üretim yapmanız şart koşuluyor. Yeni fikirlerinizin hepsine saygı duyan bir sistemle karşı karşıyasınız. Bu zamanda lise öğrencilerinin genç yaşta geliştirdiği projelere dahi yüzbinlerce lira kredi desteği sağlanıyor. Hibe kredisi çekerken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında istikrar vardır ve yapacağınız işi kademelere böldüğünüzde çok daha rahat hareket edeceğinizi unutmayın.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma