Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. İş Bankası EFT Yapımı, Ücretleri

İş Bankası EFT Yapımı, Ücretleri

Aydin Duran Aydin Duran -
142 0

Bankalar, müşterilerinin güvenliğini sağlamak için ilerleyen teknolojilerden her zaman yararlanmak istemiştir. 20. Yüzyılın sonlarında farklı bankalar arasında kişiler veya ticari işletmeler tarafından yapılan para transferleri; ilerleyen teknolojinin sisteme entegre olmasıyla elektronik ortama aktarılmıştır. Bu sayede artık daha güvenli hale gelen İş Bankası EFT işlemi, aynı zamanda hız ve zaman olarak da birçok avantajı içerisinde bulundurur durumdadır. Bu sayede insanlar gönül rahatlığıyla EFT işlemi yapabilecekler ve herhangi bir zaman kaybına ihtimal vermeyeceklerdir.İnsanlar teknolojinin faydalarından yararlanabilir hale geleceklerdir.

İş Bankası EFT işlemlerini hangi zaman diliminde yapar?

İş Bankası’nın temel prensibi mesai saati uygulamasına göredir. Bu sayede İş Bankası EFT yapacak kişiler, bu zaman aralığında işlemleri yapabilirler. EFT işlemi yapıldıktan sonra para, diğer banka hesabına 5 dakika ile 30 dakika arasında yatmış olacaktır. Resmi tatil olmayan günlerde 00işlem aralığı 09.00’da başlar ve 17.00’da sona erer. Yarı günün tatil olduğu zamanlarda ise işlem aralığı 09.00 ile 11.45 arasında olacaktır. EFT işlem zamanlarından, İş Bankası’nın uyguladığı geç EFT işlemlerinde ise 16.00 ile 17.15 arasında yapılan işlemler ‘Geç EFT’ olarak adlandırılır. Bu işlemin fiyat tarifesi daha farklı olacaktır.

İş Bankası EFT işlemlerinden ücret uygulaması nasıl yapılmaktadır?

İş Bankası EFT öncelikle şube üzerinden yapılacak EFT işlemlerinde; hesaptan veya kasadan olması fark etmeden 55 TLile 525 TL arasında bir fiyat uygulamaktadır. EFT işlemlerinde ATM’yi ve diğer bankamatikleri kullanmanız durumunda EFT ücreti 12 TL ve sabit şekilde belirlenmiştir. Bu ücret, işlemi KKTC’den yapmanız durumunda 20 TL’ye çıkacaktır. ATM işlemlerinde yapacağınız ‘Geç EFT’ işlemi ise ekstradan 3 TL daha size masraf çıkartacaktır. İş Bankası’nın telefon şubesini kullanarak yapacağınız EFT işlemleri 6 TL bir bedelle karşınıza çıkacaktır. Bu işlemi mobil uygulama olan İŞCEP ile yapmanız durumunda ödeyeceğiniz işlem ücreti 5,1 TL’dir. İş Bankası’nın müşterilerine sunduğu en kapsamlı hizmetlerin başında gelen İnternet Bankacılığını kullanmanız durumunda 5,1 TL ödemeniz gerekmektedir. Düzenli olarak ödenecek şekilde vereceğiniz EFT talimatı için ödeyeceğiniz sabit ücret 5,1 TL’dir.

İş Bankası EFT Ücretlerinden zaman zaman değişikliğe gidebiliyor. Mevcut değişiklikleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma