Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. icralık Araçlar
  4. »
  5. Hacizli Araç Satın Almak Güvenli mi? 

Hacizli Araç Satın Almak Güvenli mi? 

Aydin Duran Aydin Duran -
200 0
Hacizli Araç Satın Almak Güvenli mi? 

Araç sahibi olmak birçok kişinin hayalidir. Fakat son zamanlarda araç fiyatları oldukça arttı ve araç satın almak oldukça zorlaştı. Uygun fiyata iyi araç almak neredeyse imkânsız oldu. Bu nedenle artık birçok kişi daha kolay ve daha uygun bir fiyata araç almanın yollarını arıyor. Uygun fiyata temiz bir araç almanın yolu ise hacizli araç piyasasında devlet tarafından satışa konulan araçları almaktan geçmektedir.

Tabi hacizli araç almanın güvenli olup olmadığı birçok kişiyi düşündüren bir durumdur. Aracı aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı yaşayıp yaşanmayacağı herkesin aklına takılır. Oluşan bu güvensizlik durumu oldukça normal olup hacizli araç satışları oldukça güvenilir bir şekilde devlet memurları tarafından satışı yapılıyor. Bu aşamada finansal sorunlar yaşayan kişilerdenseniz sayfalarımızdan destek alabilirsiniz.

hacizli araçlar
Hacizli Araçlar

Hacizli Araç Satışları Nasıl Yapılır? 

Hacizli araç almak isteyenler devlet tarafından yapılan ihalelerde satışa sunulan araçlar için devlet memurları gözetiminde ihale yapılır ve kameralarla izlenerek kayıt altına alınır. Yapılan her işlem belgeler ve imzalarla yapılmalıdır. Araç satış süreci devlet memurları gözetiminde olur.

Oldukça güvenilir bir şekilde yapılan araç satışları dışarıda satışı yapılan ikinci el araçlardan daha güvenilirdir. Hacizli araç satışlarının yapıldığı ihaleler kamera ile izlenir, ihaleler icra müdürü devlet memurları, tellal ve sazendeyle yapılırken gerek duyulduğunda polisler eşlik eder.

Hacizli Araç İhalesinde Usulsüzlük Yapılır mı?

 Yine hacizli araç almak isteyenlerin aklına takılan sorulardan birisi de hacizli araç ihalesi yapılırken usulsüzlük yapılır mı sorusu olur. Hacizli araç ihaleleri sıkı devlet kontrolü altında yapılır kamera ve devlet memurları gözetiminde ve kayıtlar belgeler alınarak yapılır.

Herhangi bir usulsüzlüğe mahal verilmez. İhaleyle ilgili herhangi bir usulsüzlük söz konusu olunca anında yetkililer tarafından takip yapılır her türlü usulsüzlüğe engel olunur.

Yapılan Hacizli Araç İhalesine İtiraz Etme Hakkı Var mıdır? 

Hacizli araç almak isteyenlerin katıldığı ihaleyle ilgili herhangi bir şüphesi olursa ihalenin adaletli bir şekilde yapıldığına inanmıyorsanız tabi ki itiraz hakkı vardır. En küçük bir şüphe olursa bile itiraz yoluna başvurabilir gerekli tüm işlemleri yapabilirsiniz.  Eğer şüphesizde haklı çıkarsanız ihaleye fesat suçundan yargı süreci başlatılır. Ve ağır hapis cezası vardır.

Eğer ihale yapılmamış veya tamamlanmamışsa ihale yeniden yapılır. Eğer ihale gerçekleşmiş ise de kamera kayıtları incelenir ve somut delil olarak ele alınır.  Yapılan usulsüzlük belirlenir ve ihale iptal edilerek tekrardan yapılmasına karar verilir.

İhaleden Sonra Alınan Araçta Herhangi Bir Sorun Olursa Ne Yapılır? 

 İhale ile satın aldığınız hacizli araçta belirtilenlerin dışında herhangi bir eksiklik arıza ve ya ekstra bir masraf çıkarsa alıcı istediğinde satışı feshedebilir. Ödeme yapıldıktan sonra araçtaki sorunlar aracı alan kişiye tutanakta belirtilmemişse bu sorunlar alıcının dışında olur ve alan kişi sorumlu olmaz. Bu gibi durumlar da alıcı istediği zaman satışı iptal edip ödemesini geri alabilir.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma