Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Ekonomi
 4. »
 5. Noter Ücretleri Ne Kadar Oldu? (Araç Alım Satım, Vekalet, Devir, Tercüme) 2023

Noter Ücretleri Ne Kadar Oldu? (Araç Alım Satım, Vekalet, Devir, Tercüme) 2023

Aydin Duran Aydin Duran -
206 0
Noter Ücretleri Ne Kadar Oldu? 2023

Yeni yıl itibariyle güncellenen tutarların sahne aldığı güncel Noter Ücretleri herkes tarafından merak edilmektedir. Zira yeni yılda ne kadar ödeyeceğini araştıran kişiler bazı konularda sorgusunu yoğun olarak yapmaktadır.

2023 Noter Ücreti Ne Kadar Oldu?

Güncellemeler ile gelirlerde meydana gelen artışlar doğal olarak ödeme kanalları içinde söz konusu oldu. Noter ücretleri de bu anlamda artışlardan nasibini almış durumda. Zira 2023 yılı için cebimizden çıkacak olan güncel Noter Ücretleri herkes tarafından merak ediliyordu. Açıklamalar ile yeni noter işlemi ücreti ödeme tutarları şu şekilde oldu.

 • Araç alım satım işlemleri 930,09 TL
 • Araç plaka değişimi ücretleri 457 TL
 • Sıfır araç Noter Tescil Ücreti 930,09 TL
 • Noter Vekaletname Ücretleri 550 – 1900 TL
 • Muhasebelere Vekalet Ücreti 192 tL
 • 1 Sayfa Tercüme Noter Ücreti 203 TL
 • Diploma Onayı Noter Ücreti 70 – 90 TL
 • Vasiyetname Noter Ücreti 700-3 bin Lira
 • Yazı Ücreti 9,50 TL
2023 Noter Araç Alım Satım Ücreti Ne Kadar?
2023 Noter Araç Alım Satım Ücreti Ne Kadar?

Noter Genel Vekaletname Ücreti Ne Kadar?

Noterlerde yapılan işlemlerin başında vekaletnameler ile araç alım satım işlemleri gelmektedir. Vekaletlerde ise farklı hizmetler ile ücretler söz konusu olur. Genel vekaletname ücreti 192 TL olarak alınmaktadır. Ancak vekaletin şekli ve türüne göre daha yüksek tutarlarda ödenmek zorunda kalınabilir. Avukatlara vereceğiniz genel vekaletname 192 TL iken boşanma vekaletinde durum daha fazla olmaktadır.

Noter Araç Alım Satım İşlemi Ücreti

Noterlerde alınan hizmetler içerisinde en çok araç alım satımları gelmektedir. Bu anlamda 2023 yılı Noter araç alım satım ücreti 207 TL olarak tahsil edilmektedir. Kişi plaka değişikliği isterse bu rakamın üzerine 275 TL ödemesi gerekir. Sıfır km araç alımlarında tescil işlemi de 207 TL ücret karşılığı yapılmaktadır.

Ev, Arsa, Tarla, Tapu Vekaletname Ücreti

2023 yılında kişiler ev, arsa, tarla tapu vekaletnamesi vermek için ödeyeceği hizmet tutarı 240 Liradan başlamaktadır. Bu anlamda asıl devir işlemi tapu müdürlüklerinden yapılsa da vekalet ile devir işlemlerinizi yapabilirsiniz.

EV Satışı Noter Vekaleti Ücreti

Ev alım satımları vekaletler aracılığıyla yapılabilmektedir. Böylelikle ev satışı için vereceğiniz noter vekaleti için ödeyeceğiniz tutar 240 TL ile 650 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Not : Noter ücretleri ve diğer kesintiler ile almak istediğiniz hizmetler hakkında bilgiyi en doğru Noterlerden edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma