Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar? Hangi Şirketlere Sahip 2024

Acun Ilıcalı Serveti Ne Kadar? Hangi Şirketlere Sahip 2024

Aydin Duran Aydin Duran -
187 0
Acun Ilıcalı Serveti

Acun medya ekibi ile ve her sektörde olağanüstü derecede başarılar elde etmesi nedeniyle serveti de oldukça dillere destan bir durumdadır. Fakat takipçilerin en çok merak ettiği konular ise Acun Ilıcalı serveti olmaktadır.

Acun Ilıcalı Kimdir?

Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 Perşembe günü Edirne olan memleketinde dünyaya gelmiştir. Annesi lknur hanım ise kooperatifler il müdürlüğünde görev yapmıştır. Babası Ergün Bey ise müteahhitlik işi ile uğraşmaktadır. Ilıcalı ilk ve orta eğitimini Edirne İstiklal okulunda bitirmiş olup lise öğrenimine ise Kadıköy Anadolu lisesinde mezuniyetini tamamlamıştır. İlerleyen dönemlerde anne ve babası Bodrum’a giderken geçirdiği bir trafik kazası neticesinde annesi ve babası vefat etmiştir. 1994 senesinde ise İstanbul Bağdat caddesi’nde oldukça kötü bir motosiklet kazası geçirmiş olup sonra da arkadaşını kaza sonucunda kaybetmiştir. Daha sonra İstanbul’da Bağdat caddesi’nde bir giyim dükkanı açmış kısa zaman sonrasında zarar ederek batmıştır. İlerleyen dönemlerde ise Acun Ilıcalı’nın futbol sevgisi meydana çıkınca spor muhabirliğine başlamış olup Ilıcalı spor muhabirliği yaptığı bu dönem içerisinde Fenerbahçe’li olmasına rağmen bir süre Beşiktaş muhabirliğini gerçekleştirmiştir.

Acun Ilıcalı Serveti Hakkında Bilgi

2004 senesinde yapım şirketini kurması nedeniyle ülkemizdeki en etkin firmalardan biri olmuştur. Ilıcalı 2013 senesi itibari sonrasında TV8 kanalını satın alarak yatırımlarını daha da büyütmüştür. Ilıcalı’nın şirketleri ise aşağıdaki gibidir.

Acun Ilıcalı Serveti
Acun Ilıcalı Serveti
  • Acun medya
  • Ses
  • The got Talent dizisi
  • Hayatta kalan
  • Var mısın yok musun, yıldızlarla dans ediyorum

Türkçe sürümlerini içeren TV programlarını yayınlaması nedeniyle ve şirketleri sebebiyle serveti de oldukça yüksektir. Acun Ilıcalı’nın net Servet değeri 100 milyon dolar olan bir Türk televizyon kişiliği gazeteci ve yapımcı olması nedeniyle mal varlığının bir kısmını açıklamıştır. Kurulduğu günden bu gene binlerce kategoride binlerce alanda televizyon sektöründe ülkenin lider yapımcısı olarak tanınan ve söz ettiren Acun Ilıcalı 14 Kasım’da TV8 satın alarak kendi televizyon kanalının sahibi olduğunu duyurmuştur. Son 15 yılda yapılan anketlere göre birçok kez ülkenin en güvenilir ilk 3 isimleri arasında yer almayı da başarmıştır. Devamlı olarak yeni girişimlerde bulunmuş sahip olduğu firma sayısında günden güne artırmıştır

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma