Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Antalya Kepez Tüketici Hakem Heyetine Nasıl Başvurulur?

Antalya Kepez Tüketici Hakem Heyetine Nasıl Başvurulur?

Aydin Duran Aydin Duran -
180 0

Kepez Tüketici Hakem Heyeti Kepez Hükümet Konağının ikinci katında bulunuyor. Barış Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı üzerindeki Kepez Kaymakamlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğünün hemen yanında. Buraya şahsen gelerek başvurunuzu yapabiliyorsunuz.

Kepez Hakem Heyeti Nerede

Şahsen başvuru yapabilmeniz için Kepez Hükümet Konağına gidiyorsunuz ve ikinci kata çıkıyorsunuz. Kaymakamlık ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün arasında kalan heyet bürosu kuzey doğu yönünde. Buradan levhaları takip ederek gidebilirsiniz. Zira büro önünde ayrıca Kepez Tüketici Hakem Heyeti yazısı dikkatinizi çekecektir.

Tüketici yasası çıkarıldığından bu yana mağdur olan tüketiciler haklarını en yakın Tüketici Hakem Heyetlerinde arayabiliyor. Bu manada ikameti Antalya Kepez ilçesinde olan kişilerde başvurusunu Kepez Heyetine yapmak zorunda. Başvuruda karşınıza birden fazla yol çıkıyor. Dijital yollar ile internetten başvurular söz konusu olmuş olsa da, klasik olarak vatandaşlar daha emin olmak adına Kaymakamlığın merdivenlerini aşındırıyor. Burada yetkili olan personel bilgi verirken aydınlanan Tüketici daha mutlu evine dönüyor.

Hakem Heyetine Neler İçin Başvurulur?

Kepez Tüketici hakem heyetine başvuru yapmanız için başvuru nedeniniz ile ilgili öncelikli olarak bir dilekçe doldurulmalı. Örneğin bir ayakkabı aldınız ve ayakkabı ile sorununuz varsa bu sorunlarınızı açıkça belirteceğiniz bir dilekçe ve dayanak belgelerinizi dilekçeye ekleyerek heyete veriyorsunuz. Burada yetkili arkadaşlar dosyanızı inceleyerek teslim alıyor ve söz konusu firmadan savunma isteniyor. Burada amaç iki tarafında yazılarının incelenerek mağduriyetin önündeki engelin kaldırılması.

İlgili firma savunmasını gönderdikten sonra dosyanız heyete sunuluyor. Heyette Kaymakamlık bünyesinden, Belediyeden, Barodan ve diğer ilgili kuruluşlardan üye bulunuyor. Dosyanızı inceledikten sonra da nedenleri de belirtilen bir karar çıkarılarak  kişilere tebligat yoluyla iletiliyor.

Kepez Hakem Heyeti Dilekçeleri

Kepez Tüketici Hakem Heyeti Telefon Numaraları

Kepez Kaymakamlığının telefon numarası 335 41 11  ve faks numarası ise 335 41 01. Telefonla aradıktan sonra sizlere telesekreter karşılıyor. Buradan sırasıyla 119, 137, 157 hatlarını tuşlamanız halinde de yetkiliye ulaşıyorsunuz. Teknik olarak buradan da bilgi edinebilirsiniz.

Kepez Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyetine başvurunuz heyetin yoğunluğuna göre ve yazışmalara göre değerlendirilerek başvuru sahibine PTT yoluyla ulaştırılıyor. Gerektiğinde de telefon ile aranıyorsunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma