Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Krediler
  4. »
  5. Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi

Aydin Duran Aydin Duran -
265 0

Ziraat bankasının hayvancılara verdiği krediler gerçekten değer kazanmaya başladı. Ziraat bankası büyükbaş hayvan kredisi hakkında tüm detayları size sunacağız. Hayvancılıkla uğraşanlara kredi desteği mevcut, artık köylüler ve hayvancılar zor durumda kalmayacak.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası büyükbaş hayvan kredisi vermek için yetiştiricilerden istediği bazı kriterler vardır. Bunlar hayvan sayısı yani 10 taneden fazla olması ve hayvanın yaşının en fazla 48 ay olmasıdır. 

Ziraat Bankası 10 tane büyükbaş hayvandan fazla yetiştirecek olan kişilere kredi hakkı tanımlamaktadır. Ancak 10 büyükbaş altı hayvan yetiştiricilere ise Ziraat Bankası kredi imkanı sağlamamaktadır.

Ziraat Bankası‘nın Büyükbaş Hayvan Kredisi Özellikleri

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapacak kişinin, ziraat bankası büyükbaş hayvan kredisinden faydalanması için yetiştireceği hayvanın en fazla 48 aylık olması gerekmektedir. Bu yüzden ziraat bankasının büyükbaş hayvan kredisini almak için hayvanın yaşının en fazla 48 ayı geçmemesi şartına uygun hareket edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca ziraat bankası büyükbaş hayvan kredisini sadece hayvan alımı için bu krediyi vermemektedir. Hayvan alımının yanında, hayvanların yetiştirileceği barınak, yem masrafı, süt sağma ve süt sağma ünitesi veya temizleme gibi bit çok araç gereç için kredi verilmektedir.

Ziraat Bankası‘nın Büyükbaş Hayvan Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bank büyükbaş hayvan kredisi için bazı gerekli belgelerin olması şarttır. Hayvan kredisi için gerekli belgeler;

  • Nüfus cüzdanı,
  • Büyükbaş hayvan kredisi başvuru formu,
  • Gelir durum belgesi.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası büyükbaş hayvan kredisi almak isteyen kişilerin muhakkak Ziraat Bankası şubesine gitmesi gerekmektedir. Bu kredi başvurusu internet mobil bankacılık üzerine başvurusu yapılmayan bir kredi olduğu gibi telefon bankacılığı üzerinden de bu krediye başvurulması imkansızdır. O yüzden Ziraat Bankasının tüm şubelerinden belgeleriyle gidecek olan kişilerin, krediye başvurma hakları vardır.

Hayvancılıkla Uğraşanlara Kredi İmkanı Doğuyor!

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yeni adımlar attı… Günümüzde bir çok kişinin tarım ve hayvancılıktan dert yandığını biliyoruz. Hayvan yetiştiricilerinin maliyetlerini karşılaması artık zor hale geldi ve dönemsel kazanç sağladıkları için durumları bir hayli kötü. Fakat Türkiye Cumhuriyeti hayvan yetiştirenleri unutmadı ve devlet bankası olan Ziraat’te birbirinden güzel imkanlar var.

Hayvanların yemi, bakımı, barınakları ve hastalıklara karşı korunması için aşıları bir hayli maliyeti doğurmaktadır. Kırsalda yaşayanlar için özellikle bu tarzdaki avantajlar değerlendirilmelidir ve sezonluk ödeme yapma fırsatını elinizde tutuyorsunuz. Özellikle kurban bayramlarına ve büyük tesislere yetiştirilmek üzere çaba harcanıyor.  Fakat döviz kurunun artması ve enflasyonun yükselmesiyle hayvan yetiştiriciliği zora girdi diyebiliriz. Yemler ve bakım masrafları arttı, hal böyle olunca yetiştiricinin farklı alternatifler araması çok normaldir. Ziraat bankasının hayvancılar için kredi çıkarması gerçekten takdiri hak ediyor, günümüzde tüm sektörler için alternatif krediler mevcuttur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma