Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Vadeli Faizi
  4. »
  5. 50 bin TL’ye banka ne kadar faiz verir?

50 bin TL’ye banka ne kadar faiz verir?

Aydin Duran Aydin Duran -
199 0

Faiz oranlarının son zamanlarda ciddi oranda artış göstermesi müşterilerin mevduat faiz oranları hakkında merak ettiği soruların ortaya çıkmasına neden oldu. Özelikle yatırım yapmak yerine parasını faize yatırmak isteyen müşterilerin merak ettiği 50 bin TL’ye banka ne kadar faiz verir? Sorusunun cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

50 Bin TL’yi 30 günlük mevduat faizine yatırmak istediğiniz zaman bankaların sizlere sunduğu faiz oranlarına ve getirisine bakalım.

Fibabanka Kiraz Hesap

50 Bin TL’nizi Fibabanka hesabına yatırdığınız zaman bankanın yıllık faiz oranı olarak sizlere verdiği oranın %22,50 olduğunu belirtelim. Yani 50 Bin TL’nizi 30 gün boyunca mevduat hesabınıza yatırdığınız zaman Fibabanka üzerinden net gelir olarak 791,90 TL faiz alma şansınız bulunmaktadır.

ING Bank Turuncu Hesap

Yıllık faiz oranı olarak müşterilerine en yüksek faiz oranı sunana bir diğer banka da ING Bank’tır. %22.50 oranı üzerinden faiz veren bankaya 50 Bin TL’nizi yatırdığınız zaman net alacağınız ücretin 792 TL olduğunu belirtelim.

Alternatif Bank VOV Hesap

Alternatif Bank’ta faiz oranları konusunda müşterilerine yüksek faiz sunan bankalar arasında gelmektedir. 30 günlük mevduat faiz oranlarında müşterilerine %22.25 oranından faiz imkânı sunan bankaya 50 Bin TL’nizi yatırdığınız zaman bankanın 30 gün sonunda sizlere vereceği faiz tutarı 783 TL olacaktır.

HSBC E-Mevduat

HSBC bankası da yüksek faiz oranı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle de yıllık faiz oranı olarak müşterilerine %20 oranında faiz imkânı sunan bankaya 50 Bin TL yatırdığınız zaman alacağınız faiz oranı ise 698 TL olacaktır.

Halkbank E-Mevduat

Kamu bankası olan Halkbank’da müşterilerine yüksek faiz oranları ile hizmet vermektedir. Yıllık faiz oranı olarak %19 üzerinden faiz hizmeti veren bankanın 50 Bin TL karşılığında 30 gün sonunda vereceği rakam 663 TL olarak hesaplanmaktadır.

Akbank Direkt Vadeli Hesap

Akbank’ta faiz oranları olarak müşterilerine %17 oranında faiz hizmeti sunmaktadır. 50 Bin TL’nizi Akbank hesabınıza yatırdığınız zaman bankadan alacağınız faiz ücretinin ise 596 TL olduğunu belirtelim.

Enpara.com Vadeli Mevduat Hesabı

Enpara’da ülkemizde şubesiz bankacılığın öncü kuruluşları arasında yer almaktadır. Faiz oranı olarak da Akbank ile aynı faiz oranını müşterilerine sunan bankanın %17 oranında faiz hizmeti verdiğini belirtelim. 50 Bin TL yatırdığınız zaman ise En para’nın vermiş olduğu faiz ücreti 593 TL olacaktır.

Denizbank E-Mevduat

Denizbank’ta yüksek faiz oranları ile müşterilerine mevduat faizi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Ancak diğer bankaların aksine biraz daha düşük oranlardan faiz sunan Denizbank’ın %16 oranından faiz verdiğini açıklayalım. 50 Bin TL’yi Denizbank’a yatırdığını zaman bankanın 30 gün sonunda sizlere sunacağı faiz oranı 558 TL olacaktır.

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

En düşük faiz oranı sunan bankalar arasında ise İş Bankası gelmektedir. Vadesiz hesaplarda 50 Bin TL yatırdığınız zaman bankanın sunmuş olduğu faiz ücretinin net getirisi 483 TL olacaktır.

Bu belirttiğimiz bankaların faiz oranlarından yola çıkarak sizlerde konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.  aynı zamanda faiz oranlarının değişkenlik göstermesinden dolayı faiz oranları hakkında net bilgi almak için sitemizde bulunan hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma