Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat Hesabı Garanti Bankası’ndan

Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat Hesabı Garanti Bankası’ndan

Aydin Duran Aydin Duran -
191 0

Paranızı uzun vadelerde Garanti Bankası Vadeli Mevduat Hesabında değerlendirmek istiyorsanız ara dönemlerde faiz getirinizi alabileceğiniz bir hesap türü bulunuyor. Mevduat ürünleri arasında “Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat” olarak yerini alan bu özellik sayesinde oluşabilecek faiz oranlarından etkilenmeden birikimlerinizi çekebiliyorsunuz.

Biriktirdiğini Ödeyen Vadeli Mevduat Hesabı

Garanti bankasının müşterilerine sunduğu bu hizmet ile mevduatınızı yıl boyunca sabitleyerek 1,3 ve 6 ayda bir düzenli faiz getirisi sağlıyorsunuz ve faiz getirinizi çekebiliyorsunuz. Bu dönem içerisinde ayrıca faiz oranlarında değişiklik yaşanırsa ve sizde yeni faiz oranlarından faydalanmak istiyorsanız banka güncel faiz oranları üzerinden yeniden vadelendiriyor. Yani vadeli mevduat hesabına yatırdığınız paranızı vadesi gelmeden faizini çekiyorsunuz ve arada yeni güncel faiz oranları üzerinden yeniden yatırmış oluyorsunuz.

Ödemelerinizi Yapabilir, ATM’den Çekebilirsiniz.

Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat hesabı sayesinde düzenli olarak ödemekle yükümlülüğünüzün bulunduğu kira, okul aidatları, fatura gibi ödemelerinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz. Verdiğiniz talimat üzerine hangi aylarda faiz getirinizi çekmek istiyorsanız banka şubesinden yada Garanti Bankası ATM’lerinden de çekim imkanları sizi bekliyor.

Biriktirdiğini Ödeyen hesabı açılışı ve paranızı yatırmak için banka şubelerine gitmeniz gerekiyor. Garanti nezdinde hesabınız olsa dahi bu hesaba para yatırımı için yine şubeyi ziyaret etmelisiniz. Garanti bankasının dijital bankacılık ürünleri üzerinden başvuru henüz mümkün değil.

Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat Hesabı Özellikleri

  • Banka vadesi dolmadan önce faiz getirisini verdiği bu hesabın vadesini bir yıl ile sınırlandırmış. Daha düşük yada daha uzun vadeli yatırma imkanınız olmuyor. Paranızı yatıracağınız sabit faizli hesap ise TL, Euro ve Dolar kuru üzerinden, değişkenli hesaplar üzerinden yatıracaksanız sadece TL para birimleri ile yatırıyorsunuz.
  • Hesaba yatıracağınız para limitleri en az 500 TL ve döviz kuru için ise 1000 Euro ve Dolar oluyor.
  • Biriktirdiğini ödeyen mevduat hesabı için birden fazla hesap açabiliyorsunuz. Sınırlama bulunmuyor.
  • Sabit faiz yıl boyunca sabitleniyor ve bu faiz oranı ile 1,3,6 ayda bir faiz çekimi sağlanabiliyor.

Sabit faiz üzerinden paranızı yatırmanız ile belirli dönemlerde bu paranıza ait getirinizi zamanla çekmek isteyen ihtiyacını karşılamak isteyen yatırımcılar için oldukça önemli bir alternatif olan Biriktirdiğini Ödeyen Mevduat hesabı para yatırımı öncesi değerlendirilmesi gereken mevduat hesapları arasında bulunuyor.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma