Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. tanıtım
  4. »
  5. En Popüler Yapay Zeka Coinleri ve Ripple Teknik Analizi

En Popüler Yapay Zeka Coinleri ve Ripple Teknik Analizi

Aydin Duran Aydin Duran -
202 0

Son dönemlerin ilgi çeken teknolojisi olan yapay zekaya ilişkin en yeni özellikler kripto para piyasasına da girmiştir. Özellikle en çok tercih edilen varlıklardan biri olan ripple yapay zeka teknolojilerini kendi platformuna entegre ederek büyük yankı uyandırmıştır. Bu hareket ile yapay zeka coinleri daha fazla merak uyandırmış olup ciddi oranda başarı elde etmiştir. Yapay zeka ile ilgili gelişmeler kripto para piyasasında yüz güldürecek hareketlerin olacağını gösteriyor. Bu işaretleri doğru yorumlayabilmeniz için çeşitli analiz ve tekniklere başvurmanız gerekebilir. Özellikle ripple teknik analiz verilerini incelediğinizde yapay zeka teknolojisi uygulamaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yapay zeka teknolojisindeki büyüme her geçen gün artmakta olup kripto para piyasasında yapay zeka ekosistemi yeni gelişme aşamasındadır. Toplam piyasa değerinin 1.8 milyar dolar bandında olduğu belirtilir. Google ve Microsoft tarafından yapılan hamlelerin bu piyasayı daha da hareketlendirmesi beklentiler arasındadır. Bazı tokenlara olan ilginin artmasıyla birlikte fiyatlarda 16 katlara varan yükselişler yaşanmıştır.

3 Öne Çıkan Yapay Zeka Coini Hangileri?

Yatırımcılara fikir verecek ve piyasa değeri açısından en iyi durumda olan yapay zeka coinleri şunlardır:

1. The Graph (GRT)

Ethereum ve benzeri ağlarda veri sorgulamak için kullanılan bir indeksleme protokolü olan The Graph farklı avantajlara sahiptir. Bu proje sayesinde doğrudan sorgulanması zor olan veriler sorgulanabilir hale gelir. Bilgi erişiminin daha kolay hale gelmesi için farklı blok zincir uygulamalarından veri toplanır, bunlar işlenir ve depolanır. Açık kaynaklı bir yazılım olan bu projede dolaşımda toplam 10 milyar adet arz mevcuttur.

2. Render Token (RNDR)

Dağıtık bir GPU oluşturma ağı olan render token Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulmuştur. Grafik işlem birimi gücüne ihtiyaç duyan bu ağ yüksek grafik işlem gücüne sahip olanları buluşturur. Özellikle madencilik faaliyetinde bulunan kişi ve şirketler yüksek grafik gücüne ihtiyaç duyanlara örnek verilebilir.

3. Fetch.ai (FET)

Merkezi olmayan dijital ekonomiye yapay zeka destekli altyapı sunan fetch.ai yapay zeka odaklı bir projedir. Ocean Protocol’ün yerel kripto para birimi olan bu varlık ERC-20 akıllı sözleşmesi kullanarak ortaya çıkarılmıştır. Platform içerisindeki farklı işlemlerde kullanılabilen bu yapı yapay zeka teknolojisi ile blok zinciri temelli algoritmaları birbirine bağlar. Ağ içerisinde yapılabilecek işlemler arasında paylaşmak, veri ticareti yapmak, yapay zeka modelleri oluşturma gibi işlemler yer alır. Merkeziyetsiz borsa işlemi gerçekleştirildiğinde buna dair ücretler ocean coin ile ödenebilir. Bu gibi yapay zeka ve kripto para teknolojisinin daha fazla örneğine Paranfil aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma