Son Satır Güncel Bilgiler

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. GSB Wi-Fi Sertifika İndir (WhatsApp, Spotify ve Telegram Girişi)

GSB Wi-Fi Sertifika İndir (WhatsApp, Spotify ve Telegram Girişi)

Aydin Duran Aydin Duran -
202 0
Özellikle whatshapp, spotify ve Telegram uygulamalarının wifi internet bağlantısı ile kullanılabilmesi için sertifika indir ile yükleme yapılması gerekmektedir.

Wifi ile bağlantılarda özellikle Whatshapp, Spotify ve Telegram uygulamalarında yaşayacağınız sorunlar için sertifika yüklemesi yapılması gerekmektedir. Bu anlamda GSB wi-fi Sertifika indir en çok aranılan konulardan biri olmaktadır.

GSB  sertifika yükleme işlemleri aşağıdaki gibidir.

 • Telefonunuzun ayarlar uygulamasını açmalısınız.
 • İlk olarak güvenlik daha sonra gelişmiş ayarlar ve daha sonra şifreleme yanı sıra kimlik bilgilerine dokunmalısınız.
 • Sertifika yükle butonuna tıkladıktan sonra kablosuz sertifika butonuna tıklamak gerekmektedir.
 • Sol üstte menü butonuna tıklamak gerekmektedir.
 • Sertifikanın kaydedildiği butona tıkladıktan sonra dosya ikonuna tıklamak gerekmektedir.
 • Sertifika için bir isim girildikten sonra tamam butonuna tıklamak yeterlidir.

Wi-fi Sertifika Nasıl Yüklenir?

GSB wi-fi ile WhatsApp olmak üzere Spotify yanı sıra Telegram gibi uygulamalarda yaşanan sorunların çözümü adına sertifika yüklemek gerekmektedir. Teknoloji  cihazları internet ile cihazların bağlantısında sertifikalar isteyebilmektedir. Bu sertifika GSB WI-FI altyapısını kısıtlarını aşmak için gerekli Windows ya da iOS olmak üzere Android cihazlara yüklenebilmektedir.

Özellikle whatshapp, spotify ve Telegram uygulamalarının wifi internet bağlantısı ile kullanılabilmesi için sertifika indir ile yükleme yapılması gerekmektedir.
Özellikle whatshapp, spotify ve Telegram uygulamalarının wifi internet bağlantısı ile kullanılabilmesi için sertifika indir ile yükleme yapılması gerekmektedir.

MEB Sertifikası Nereye Yüklenir?

KYK yurdunda ikamet eden kişilerin GSB wi-fi ile WhatsApp olmak üzere Spotify ve Telegram gibi uygulamalarda yaşanan sorunların çözümü adına GSB wi-fi sertifika yükleme işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu sertifika GSB wi-fi giriş kısıtları sayfaları açmak adına gerekli olurken sertifika Windows olmak üzere iOS ve Android cihazlara da kurulmalı yanı sıra kurulmak istenen cihaza sertifika mutlaka yüklenmelidir. IPhone Android olmak üzere Windows işletim sistemli cihazlar için sertifika kurulumu rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Eski ismi ile KYK wifi yeni ismi ile GSB wi-fi olan KYK yurtlarında kablosuz internet bağlantısındaki erişim sorunlarını tamamıyla çözüme kavuşturan Sertifikayı cihazlara yüklemek pratik bir şekilde mümkündür.

Wi-Fi Güvenlik Sertifikası Nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığının yanı sıra Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde yurtlarda ikamet eden gençler için zorunlu olarak indirilmesi yanı sıra yüklenmesi istenen Wİ-Fİ sertifikalar olmaktadır.

Bilgisayara Sertifika Nasıl Yüklenir?

Öncelikle mobil cihazlarda ve WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarında yaşanan GSB wifi sertifika sorunun çözümü için tüm cihazlarda gereksinim olan işlem adımlarını sizlere aşağıdaki gibi anlatıyoruz. Sorun yaşanmaya devam ederse yine aynı şekilde bu işlemleri tekrar deneyip daha sonra cihazınızı kapatıp yeniden açarak bu işlemleri tekrar deneyebilirsiniz.

 • Sertifika dosyasına nokta (.Cer uzantılı) sağ tıklayın
 • Sağ tık menüden sertifika yükle seçeneği tercih edilmelidir.
 • Tüm sertifikaları aşağıdaki depolama alanına yerleştir tercih edilmelidir daha sonra ise göz at düğmesine tıklanmalıdır.
 • Açılan pencere içerisinde güvenilen kök sertifika yetkilileri seçeneğin tercih edilerek Tamam düğmesine tıklanmalıdır.
 • Daha sonra ise ileri düğmesine tıklanarak gelen ekrandan son düğmesi tıklanmalı işlem tamamlandıktan sonra içeri aktarma başarılı mesajı görüldükten sonra işleminiz gerçekleştirilmiş olacaktır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma