Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Dijital Kimlik ile E-Cüzdan Geliyor.

Dijital Kimlik ile E-Cüzdan Geliyor.

Aydin Duran Aydin Duran -
211 0
Dijital Kimlik ile E-Cüzdan Geliyor.

Cumhurbaşkanı Fuat Oktay, Külliyede yapılan 2023 Dijital Türkiye toplantısında yeni müjdeler verdi. Oktay yaptığı açıklama ile yeni uygulama sayesinde dijital kimlik ile e-cüzdan sayesinde e-devlete girişlerin yapılabileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Fuat Oktay, yaptığı konuşmada e-devletin başlı başına bir devrim niteliği taşıdığını, yeni teknolojiler ile blok zincir sayesinde dijital kimliği getirdiklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan Dijital Türkiye 2023 ile ilk toplantısında konuştu. Yeni teknolojiler ile e-cüzdan uygulamasına geçileceğini müjdeleyen Oktay, blokzincir altyapısı sayesinde e-devlete giriş yapılabileceğini duyurdu. Oluşturulan blokzincir ağı e-devlete girişte kullanılacak.

E-devlet ile devrim niteliği taşıyan e-cüzdan sayesinde kişiler artık e-devlete blokhain olarak bilinen dijital paralarında kullanıldığı altyapı ile girilebilecek. Dijital kimlik dünyada ilk örnek olma özelliği taşıyacak. Toplantıda yeni uygulamayı duyuran Oktay e-cüzdan ile herkeste bir merak uyandırdı.

 

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma