Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bankalar
  4. »
  5. PTT Adıma Yatan Para Var Mı Sorgulama

PTT Adıma Yatan Para Var Mı Sorgulama

Aydin Duran Aydin Duran -
219 0
PTT Adıma Yatan Para Var Mı Sorgulama

Yapılan başvurular ile devlet yardımı şubelere yatırılıyor olması nedeniyle PTT adıma yatan para var mı sorgulama aramaları yapılmaktadır. PTT şubelerinde hesabınız olmasa dahi yardımlar TC numara üzerine yatırılmaktadır. Bu anlamda hesabınıza yada adınıza para yatırılıp yatırılmadığı sorgulanabilmektedir.

E-devlet ya da T.C kimlik numarası üzerinden PTT hesabında para var mı gibi çelişkiler toplumumuzda yaşanabilmektedir. Şubelere gitmeye gerek kalmadan ya da para yoksa boş yere yorulmak istemeyen kişiler internet üzerinden hesabında para olup olmadığını kısa bir süre içerisinde öğrenebilmektedir. PTT para sorgulama hakkında birçok bilgi yer alsa da kişinin adına PTT üzerinden para iletilmiş olduğunda sadece PTT müşterisi olmasa dahi yine aynı şekilde para çekme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bir diğer husus ise 65 yaş aylığı sorgulama olmaktadır. PTT iban numarası üzerinden hesabınıza yatan paralara bakabilme olanaklarınızda mevcuttur.

PTT Hesabımda Yatan Para Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

PTT hesabına para iletilmiş olan kişilerin para çekim işlemlerini sorgulaması adına ilk olarak sorgulama işlemlerinde TC kimlik numarası ile giriş yapılması gerekmektedir. İlk olarak PTT hesabında para olup olmadığını nasıl öğrenebilirim çelişkisine kapılmadan hesap içerisinde belirli bir meblağ olup olmadığını öğrenebilmek adına aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Var Mı Sorgulama
PTT Adıma Yatan Para Var Mı Sorgulama
  • Alo PTT numarası olan 444 1 788 irtibat numarası ile iletişime geçmek mümkündür.
  • PTT’nin web sitesindeki online işlemler kısmını tercih ederek de PTT kart hesap bakiyesi öğrenme işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Bunun yanı sıra PTT müşterisi olanlar oldukça avantajlı bir konumda olduğu bilinmeli PTT Mobil ya da pttmatik uygulaması üzerinden telefon uygulamasını cihazınıza indirerek kişiye ulaşan ücreti anlık olarak sorgulamak mümkündür.

PTT Hesabıma Adıma Yatan Parayı Nasıl Öğrenebilirim?

Banka sorgulama isimli devlet kapısı hizmeti ile pratik bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Birçok kişinin adıma yatan parayı nasıl öğrenebilirim sorusunun cevabı için e-devlet kapısı hizmetleri www.turkiye.gov.tr adresine giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra site içerisindeki arama çubuğuna mevduat katılım fonu hesap Banka sorgulama yazarak bu hizmete ulaşmak mümkündür.

PTT Adıma Yatan Para Var Mı Sorgulama
PTT Adıma Yatan Para Var Mı Sorgulama

PTT Bank Hesabına Para Yatmış Mı?

PTT hesapları bulunan kişiler bakiye bilgilerine Alo PTT hattı irtibatı ile erişim sağlayabilirken, hesap bakiyesi sorgulama işlemleri için ise 444 1 788 irtibat numarası ile iletişime geçmek yeterli olacaktır.

PTT Hesabımda Ne Kadar Para Var?

Hesaplarda yer alan bakiye bilgilerini Alo PTT hattı aracılığı ile erişim sağlayabilirken hesap bakiyesi sorgulama PTT için ise 444 1 788 numaralı irtibat numarası ile irtibata geçmek yeterli olmaktadır. Hesaplardaki bakiye bilgilerini Alo PTT hattı üzerinden erişim sağlayabilirken, hesapta kez sorgulamak adına dahili numaradan sonra kart işlemleri ya da bakiye işlemleri için bir ya da sonrasındaki tıklayarak işlemleri anlık olarak gerçekleştirmek mümkündür. PTT kartına yatırılan parayı öğrenme yöntemleri ise aşağıdaki gibidir.

  • Pttmatik
  • PTT Bank uygulamaları üzerinden Herhangi birini indirerek öğrenmekte mümkündür.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma