Son Satır Güncel Bilgiler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finansal Sorunlar
  4. »
  5. Kredi Notu Günlük Değişir mi? Ne Kadar Değişir?

Kredi Notu Günlük Değişir mi? Ne Kadar Değişir?

Aydin Duran Aydin Duran -
202 0
Kredi Notu Günlük Değişir mi_

Özellikle bankacılık ürünü alamayan kişilerin finansal problemi haline gelen kredi notu finans sektörünün en önemli şifrelerinden biri olmaya devam etmektedir. Böylelikle notu düşük olan kişiler not artırmaya çalışırken bunun siciline ne kadar sürede etki ettiğini merak etmektedir. Bu anlamda sorumuz kredi notu günlük değişir mi olmaktadır. Zira kişiler notunun hemen yükselmesi için çaba gösterir. Sebebi ise hemen kredi kullanabilmektir.

Bireysel Kredi Ödemelerinde Kredi Notunun Günlük Değişimi

Kredi kartı borcu ile bireysel kredi ödemelerinizi gününden önce yapmanızın elbette kredi notunuza etkisi yüksek olmaktadır. Bu anlamda özellikle bireysel kredi ödemelerinizi son ödeme tarihinden önce ödemeniz notunuzda artışlar yaşatır. Çok büyük notlar olmasa da son ödeme gününden birkaç gün önce yapacağınız ödemelerde kredi notu 20 ile 60 puan arasında yükseldiğini belirtmek mümkündür. Ancak son ödeme tarihini geçiren ve bir dönem kredi ödemesini geciktiren kişilerin ise aynı derecede puanının düştüğünü belirtmek doğru olur. Bu sebeple ödemelerin gününden önce yapılması önemli hususlardan biri olmaktadır.

Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Günlük Değişir mi_
Kredi Notu Günlük Değişir mi?

Kolay kredi çekebilmek için kredi notunuzun 1500 ve üzeri olması gerekir. 1100 ile üzeri ise az riskli olarak nitelendirilip kredi kullanabilmektedir. Ancak 1099 puana kadar olan kişilerin kredi kullanması neredeyse imkansızdır. Bu sebeple notunuzu yüksekletmek önem kazanmaktadır.

Kredi Kartı Ödemelerinde Kredi Notunun Değişimi

Kredi kartı ödemelerinizde ise kredi notu artışı farklı olmaktadır. Burada hesap kesim tarihi önem taşır. Özellikle hesap kesim tarihi ile birlikte son ödeme tarihi arasında kalan 10 günlük arada kredi kartı ekstrenizin en azından asgari tutarını ödemeniz gerekir. Böylelikle kredi notunuzda artış yaşanacaktır. Ancak hesap kesim tarihi öncesi ödemenizin notunuza bir faydası olacağını belirtmek beklentilerin uzağında kalacaktır. Çünkü hesap kesimi öncesi yapılan ödemeler düzenli bir ödeme olmaz.

Bankalara Fazla Kredi Borçlanılması

Kredi notunun güncellenmesinde süreler tüketiciler arasında farklı bilgilere sahip olunması nedeniyle yanlış bilinmektedir. Böylelikle yanlış düşüncelere neden olmaktadır. Özellikle kişiler hata yapmaktadır. Bu anlamda kredi notu aylık sürelerde değişiklik göstermediği gibi ödemeler ile bir düzene girmektedir. Bununla birlikte bankalara fazladan borçlanmak kredi notunuzu olumsuz olarak etkilemektedir. Yani düzenli ödemeler olsa dahi fazla banka borçları kredi notunuzu düşüren unsurlardan olmaktadır.

Bankacılık ürünlerinin kullanılması ile finansal sorunların ortadan kaldırılması kredi notlarınıza olumlu yönde etkiler gösterir. Bu sebeple bu anlamda profesyonel kurumsal firmalarda finansal danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Bu hizmetlerin özelikle doğru adreslerden alınıyor olması sonraki süreçte bankacılık sektörü ve kredi ürünlerinin kullanımında sizin adınıza anahtar niteliği taşır.

İlgili Yazılar

Güncel Bilgiler Turan AY - 2006 - 2024 – Her hakkı saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz. Yazılar kişisel tavsiyelerden ibarettir ve yazarlar sorumlu tutulamaz. Yatırım bilgileri yatırım tavsiyesi değildir. İlan ve iletişim için turanay@turanay.com.tr adresine yazabilirsiniz. 1 Saatte Para Kazanma